Клімкін заявив про необхідність посилити місію ОБСЄ

Чинну місію ОБСЄ на Донбасі необхідно підсилити, аби вона могла повноцінно виконувати свої обов'язки

Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін, передає Depo.ua з посиланням на "Лівий берег".

"По-перше, необхідно збільшити її (місії) склад. Радикально, у кілька разів. Другий момент - надати можливість представникам місії, з нашої згоди, звичайно, збройного компоненту. Оскільки інакше зберігати, охороняти (вилучене у бойовиків) зброю і здійснювати інспекцію в тому середовищі неможливо. І третє - забезпечити місію фінансово для того, аби вона ефективно працювала", - зазначив міністр.

При цьому він визнав складність реформування місії через те, що право голосу в складі ОБСЄ має і Росія, а без її згоди рішення не може бути прийняте. В тому числі і по введенню поліцейської місії.

"Більше того, посилити процес може і хтось інший з партнерів. Що ми можемо зробити - максимально обмежити роль Росії. Я послідовно виступаю за те, щоб представники Росії у поліцейській місії участі не приймали", - сказав Клімкін.

На його думку, досягти цього можна лише політичним тиском.

При цьому Клімкін зазначив, що зі зміною головуючої країни - з Німеччини на Австрію - увага в ОБСЄ до проблеми України не зменшиться.

Нагадаємо, що за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" 20 жовтня сторони домовилися про введення збройної місії ОБСЄ на Донбас.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада