Клімкін заявив про необхідність посилити місію ОБСЄ

Чинну місію ОБСЄ на Донбасі необхідно підсилити, аби вона могла повноцінно виконувати свої обов'язки
Depo.Влада
1 листопада 2016 08:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін, передає Depo.ua з посиланням на "Лівий берег".

"По-перше, необхідно збільшити її (місії) склад. Радикально, у кілька разів. Другий момент - надати можливість представникам місії, з нашої згоди, звичайно, збройного компоненту. Оскільки інакше зберігати, охороняти (вилучене у бойовиків) зброю і здійснювати інспекцію в тому середовищі неможливо. І третє - забезпечити місію фінансово для того, аби вона ефективно працювала", - зазначив міністр.

При цьому він визнав складність реформування місії через те, що право голосу в складі ОБСЄ має і Росія, а без її згоди рішення не може бути прийняте. В тому числі і по введенню поліцейської місії.

"Більше того, посилити процес може і хтось інший з партнерів. Що ми можемо зробити - максимально обмежити роль Росії. Я послідовно виступаю за те, щоб представники Росії у поліцейській місії участі не приймали", - сказав Клімкін.

На його думку, досягти цього можна лише політичним тиском.

При цьому Клімкін зазначив, що зі зміною головуючої країни - з Німеччини на Австрію - увага в ОБСЄ до проблеми України не зменшиться.

Нагадаємо, що за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" 20 жовтня сторони домовилися про введення збройної місії ОБСЄ на Донбас.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Мітки: Клімкін, ОБСЄ