Клімкін: Закон про вибори на Донбасі не обговорюється "нормандською четвіркою"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що законопроект про вибори на Донбасі поки не обговорюється в рамках "Нормандського формату"
Depo.Влада
12 серпня 2016 10:22
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"Як ми можемо зараз обговорювати проект закону? Те, що ми зараз обговорюємо – це фактично означає, що проведення чесних і вільних виборів, що означає виконання критеріїв ОБСЄ", - сказав він.

Міністр заявив, що є принципові особливості в цьому процесі: величезна кількість внутрішніх переселенців, а також питання певної лінії розмежування.
"Наприклад, що з Дебальцеве? Там виборів бути не повинно – а що ж там буде? То є і ряд специфічних питань, які, безумовно, потрібно обговорювати. Але зараз ми обговорюємо підходи, концепцію", - сказав Клімкін.

За його словами, логіка Мінська полягає в тому, що спочатку треба досягти умов безпеки на основі ефективного контролю з боку міжнародного співтовариства.
"У будь-якому випадку, вільні і чесні вибори можливі лише за умови стабільного простору безпеки. Цілком очевидно, що прийняття закону можливе тільки після кардинального прогресу в сфері безпеки, включаючи як невід'ємна умова моніторинг українсько-російського кордону з боку ОБСЄ. А фіксація дати виборів могла б відбуватися виключно на основі повної впевненості, підкріпленої висновками місії бюро БДІПЛ ОБСЄ, щодо наявності стабільної безпеки та всіх умов відповідності виборів критеріям ОБСЄ. Саме так я бачу питання послідовності та гарантій. Інакше це буде спроба законсервувати те, що є зараз", - резюмував він.

Нагадаємо, 20 липня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей неможливе, поки там не поліпшиться ситуація з безпекою.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада