Клімкін вважає, що санкції проти Росії можливо зберегти навіть після її повернення в ПАРЄ

Обмеження проти російської делегації можна буде зберегти навіть у разі повернення росіян до ПАРЄ

У цьому впевнений міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає  Depo.ua з посиланням на ЄП.

"Стоячи над прірвою (де опинилася через бажання допомогти Росії та отримати свої гроші), Рада Європи все ще має можливість зробити крок назад", - переконаний Клімкін.

"Навіть ухваливши резолюцію про власну капітуляцію перед РФ у її нинішньому вигляді, ПАРЄ все одно матиме можливість застосувати до російських депутатів деякі обмежувальні заходи", - стверджує міністр.

Зокрема, російських депутатів можуть позбавити права вносити проекти резолюцій та рекомендацій, вносити письмові декларації, бути доповідачем, ініціювати термінові та поточні дебати тощо, представляти Асамблею в інших органах РЄ та на інших міжнародних заходах.

"І якщо Рада Європи хоча би трохи дбає про репутацію, то по максимуму використає той санкційний інструментарій, який матиме. Одним словом, навіть за сумного для нас розвитку подій, санкції щодо Росії в Асамблеї можуть бути відновлені", - впевнений Павло Клімкін.

Нагадаємо, 8 червня в українському уряді заявили, що повернення Росії у ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи.

10 червня повідомлялося, що у Парламентській асамблеї Ради Європи не оприлюднюватимуть заяву за результатами зустрічі у понеділок президента Асамблеї Ліліан Морі Паск'є з представниками Держдуми і Ради федерації Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна