Клімкін: В ЄС є розуміють необхідність примусити Росію виконувати Мінські угоди

В ЄС існує розуміння того, що передумовою реалізації Мінських угод є забезпечення безпеки, а також розуміння того, що Росію необхідно примусити виконувати взяті зобов'язання
Depo.Влада
18 січня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін після завершення зустрічі з міністрами країн-членів ЄС в рамках Групи друзів України, яка пройшла у понеділок в Брюсселі напередодні засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, на порядку денному якого буде розглядатися питання надання Україні допомоги у проведенні реформ, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Зустріч пройшла чудово. Як приклад цього, я можу навести слова Федеріки Могеріні (Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки), яка відкривала дискусію після мого виступу, про спільні виклики для України і для ЄС, і про важливість досягти максимальної ефективності та видимості європейської допомоги Україні. Ми сконцентрувалися на тому, яким чином примусити Росію виконувати Мінськ, і всі погодилися, що безпека - це передумова ефективної реалізації Мінська - безпека повинна бути на першому місці. Це була ключова фаза для багатьох міністрів", - сказав він.

Глава МЗС України зазначив, що є "чітке розуміння того, що має бути зроблено".

"Це - забезпечити доступ для ОБСЄ до всіх регіонів, доступу для ОБСЄ до кордону, вивести зброю і найманців, готуватися до виборів на основі критеріїв ОБСЄ і, звичайно, ті хто знаходиться там при владі і поставлені в результаті фейкових виборів, мають піти. Є чітке загальне розуміння і абсолютна підтримка", - наголосив Клімкін.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада