Клімкін у РБ ООН нагадав, що РФ порушує Будапештський меморандум

Росія порушує положення Будапештського меморандуму, які передбачають "повагу незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України", та "відмову від погроз або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України"
Depo.Влада
24 вересня 2016 10:55
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму виступі на засіданні Ради Безпеки ООН заявив глава МЗС України Павло Клімкін, передає depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС. 

Клімкін додав, що заключний документ Оглядової конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 2010 р. підтверджує зобов'язання ядерних держав виконувати існуючі гарантії безпеки неядерним країнам.

"Важливість дотримання ядерними державами своїх зобов’язань щодо гарантій безпеки неядерним країнам (т.зв. "негативні гарантії безпеки") є невід’ємним елементом зміцнення ефективності глобального режиму ядерного роззброєння та нерозповсюдження", - зазначив глава МЗС України.

За даними МЗС, РБ ООН ухвалила резолюцію 2310 (2016), у якій наголошується на важливості прискорення набуття чинності ДВЗЯВ та його універсалізації та мітиться заклик до усіх держав не проводити ядерні випробування.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада