Клімкін розтлумачить євроміністрам, чим Європі загрожує агресія Росії в Азовському морі

Агресивні дії Росії в акваторії Азовського моря можуть призвести до фундаментальної ескалації, яка загрожує всій системі європейської безпеки

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні у мене відбудуться зустрічі майже з усіма європейськими міністрами, і я їх проінформую і вже поінформував про реальну ситуацію стосовно Азову, що саме робить Росія і з якою метою. Те, що відбувається навколо Азова, може призвести до фундаментальної ескалації – і це всім зрозуміло, оскільки я показую все це на картах та на фактах", - сказав Клімкін.

Тому Україна закликає європейських партнерів посилити санкції проти Росії саме за її дії у цьому регіоні.

Він наголосив, що дії Росії є відверто провокативними, адже вона затримує ті кораблі, які йдуть під прапорами ЄС і НАТО.

"Це кораблі Мальти, Нідерландів, Італії. Тобто, це фундаментальний виклик країнам ЄС і НАТО. Чи дійде на найближчих засіданнях Ради міністрів ЄС до цих санкцій – я точно сказати не можу. Але те, що це потрібно обговорювати, і що я буду закликати до такого обговорення – це безумовно", - наголосив міністр закордонних справ України.

Нагадаємо, 22 жовтня Європарламент планує на пленарному засіданні обговорити ситуацію в Азовському морі.

Довідка: 17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн.

Голова МЗС України Павло Клімкін вважає, що Україна має застосовувати комплексний підхід у своїй реакції на провокацій Росії в Азовському морі – це і безпекові рішення, і співпраця з міжнародними партнерами, і юридичні дії в міжнародних судах.

В Європейському Союзі також заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Водночас президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна