Клімкін розповів, як саме мають виконуватися Мінські угоди на Донбасі

Міністр закордонних справ підкреслив першочерговість блоку з безпеки у питанні виконання Мінських угод
Depo.Влада
20 жовтня 2016 21:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "5 канал".

"На нашу думку, така "дорожня карта", навпаки, повинна прописати, по-перше, послідовність кроків, по-друге, гарантію їх виконання, так як Росія тлумачить Мінські домовленості абсолютно інакше, ніж ми з нашими німецькими та французькими друзями і партнерами. Контроль над кордоном повинен встановлюватися в два базових етапи", - сказав глава МЗС.

Перший етап - це моніторинг з боку ОБСЄ. "По-перше, це встановлення ряду баз ОБСЄ уздовж кордону одночасно з відеоспостереженням, в тому числі нічним, на всіх ключових дорогах і залізницях. Другий момент пов'язаний з тим, що групи ОБСЄ повинні розміщуватися у всіх пунктах пропуску з нашого боку кордону. Третій момент - ОБСЄ саме з цих баз повинні контролювати ділянки між цими пунктами пропуску", - розповів Клімкін.

Говорячи про другий етап, він зазначив: "А на другий день після виборів контроль над кордоном повинен бути повернутий вже нам безпосередньо. Тобто я маю на увазі українських прикордонників".

"Якщо у нас не буде моніторингу кордону з боку ОБСЄ, то немає сенсу говорити про якісь кроки щодо безпеки", - підкреслив Клімкін.

Таким чином, за його словами, спочатку повинен бути чіткий блок з безпеки, що передбачає "реальну тишу". "Але одночасно також повний доступ СММ ОБСЄ до всієї території Донбасу та до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. Другий момент - в тому, що ми повинні узгодити мандат і домовитися про основні параметри місії, яка буде забезпечувати безпеку виборів. Третій момент - ми повинні домовитися, яким чином буде відбуватися висновок регулярних російських військ, найманців і зброї ", - підсумував міністр.

Нагадаємо, що Полторак не вірить у виконання Росією Мінських угод.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада