Клімкін розповів, як неприродньо йому доводиться спілкуватися з Лавровим

Українсько-російські відносини найближчим часом не стануть нормальними
Depo.Влада
29 липня 2015 12:20
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю The New Times повідомив глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін, передає depo.ua.

"Від цієї всеосяжної довіри між Україною і Росією не залишилося і сліду. Перспектив відновлення цієї довіри найближчим часом я не бачу. Говорити навіть про формальну нормалізацію українсько-російських відносин, поки йде гібридна війна на Донбасі, поки існує тимчасова окупація Криму, не доводиться. Ми, природньо, як сусіди чисто географічні, будемо вирішувати якісь практичні проблеми співіснування. Але все це не буде складатися в палітру нормальних міждержавних відносин", - сказав він.

На запитання журналіста, як йде процес спілкування з російськими дипломатами, Клімкін відповів: "Практично єдиний, з ким доводиться спілкуватися - міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Наше спілкування з ним - це завжди дискусія, сконцентрована на практичних аспектах реалізації мінських домовленостей", - зазначив він, підкресливши, що ніякого спілкування з Лавровим, яке виходило б за ці рамки, у нього немає.

"Не скажу, що наше спілкування скуте, але й назвати його природним і невимушеним я теж не можу", - додав він.

"Що стосується спілкування між нашими дипломатами та російськими - його просто немає... За винятком питань, пов'язаних з підтримкою українців, які перебувають у Росії. Або пов'язаних з політичними в'язнями, або з консульським доступом. Пам'ятаю, як ми пробивали консульський доступ до Наді Савченко, як допомагали з пошуком адвокатів. Іноді просто через нас йде передача якоїсь гарної вісточки з Батьківщини", - підкреслив Клімкін.