Клімкін розповів про взаємини із Зеленським

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, який хоче піти у відставку, контактує з новим президентом Володимиром Зеленським

Про це Кімікн заявив в інтерв'ю ТСН, передає Depo.ua.

Міністра запитали, чи залишається він із Зеленським на контакті.

"Звичайно, це ж не про мене, не про когось іншого, це про нас, про Україну. І врешті-решт мені дуже сумно, коли починається передвиборча кампанія, і дехто робить заяви, заради того, щоб робити заяви. Ми любимо, знаєте, наводити приклад Ізраїлю: там всі один за одного. Так от там всі сваряться, сваряться, а ось коли це стосується зовнішньої політики, там всі один за одного. Я б дуже хотів, щоб у нас було так само", – сказав Клімкін. 

Він переконаний, що Зеленський не змінюватиме вектор зовнішньої політики України, орієнтований на Захід.  За словами Клімкіна, він казав новому президенту країни, що незалежно від його формальної посади, якщо потрібна порада, дзвінок, безумовно, він допоможе.

"Реальна амбіція - отримати європейську перспективу за п’ять, за шість років і прийти до членства на початку наступного десятиліття.
Я вважаю, що він є послідовником європейської інтеграції, нашого європейського драйву. Можливо, він бачить тактику цього дещо іншим шляхом, але логіка стратегії нашої вона така сама. Для мене реальною амбіцією, розуміючи там, де знаходимся ми, і там де знаходиться Європейський Союз, було б отримати європейську перспективу ну, скажімо, за п’ять, за шість років – в 25-му, 26-му році почати переговори і прийти до членства в Євросоюзі на початку наступного десятиліття. І це реальний шлях, який є в принципі дуже-дуже амбітним", – зазначив Клімкін.

Нагадаємо, чинний міністр закордонних справ України Павло Клімкін побажав наступному можливому очільнику МЗС Вадиму Пристайку успіхів на теренах зовнішньої політики.

17 травня Клімкін заявив, що написав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ України. Він повідомив, що заздалегідь поінформував президента Володимира Зеленського про свій намір.

30 травня Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад міністра закордонних справ і міністра оборони, а також голови Служби безпеки України.

31 травня Клімкін закликав народних депутатів звільнити його з посади.

5 червня Зеленський заявив, що пропонував Клімкіну залишитися працювати, проте той відмовився.

Пізніше профільний комітет Ради затвердив висновок щодо президентського проекту постанови про відставку Клімкіна – погодив звільнення його з посади.

6 червня Рада не схвалила проекти постанов про відставку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна