Клімкін розповів, про що говорили на зустрічі з главами МЗС Німеччини та Франції

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін поділився результатами зустрічі зі своїми колегами з Франції та Німеччини
Depo.Влада
23 лютого 2016 09:46
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів на спільній пре-конференції у Києві, передає depo.ua.

"Ми мали дуже детальну дискусію щодо того, яким чином працюватиме "Мінськ", особливо напередодні наступної зустрічі міністерського рівня у нормандському форматі, яка відбудеться 3 березня у Парижі. Ми зосередили увагу на тому, яким чином досягти безпеки на Донбасі, не тільки припинити обстріли, але і дозволити СММ ОБСЄ контролювати те, що відбувається на Донбасі, всю територію Донбасу. ОБСЄ повинна мати доступ не тільки до території Донбасу, а й до кордону з Росією, через який постійно відбувається трафік зброї, боєприпасів, найманців", - сказав Клімкін.

Він також зазначив, що поінформував про це моїх колег.

Також під час зустрічі обговорювалось питання щодо того, яким  чином досягти безпеки у період підготовки до виборів, яким чином можна посилили міжнародну присутність з тим, щоб зробити підготовку до виборів дійсно безпечною.

"Другий компонент – так звані виборчі модальності, тобто за якими правилами мають відбутися вибори. Відповідно до "Мінська", вони мають відбутися відповідно до українського законодавства і стандартів ОБСЄ. І ми маємо переконати російську сторону, що це єдиний правильний шлях", - зазначив голова української дипломатії.

"Третій блок питань – пов'язаний з гуманітарними аспектами. Ми раді, що вдалося здійснити нещодавно обмін заручниками, але ми не маємо вирішального прогресу і не маємо жодного прогресу щодо звільнення політв'язнів у Росії і Криму", - наголосив Клімкін.

Він також подякував німецькому та французькому міністрам за публікацію статті щодо підтримки реформ в Україні.

Він також зазначив, що наразі залишилось декілька днів, щоб підготовитись до зустрічі 3 березня.

"Ми будемо намагатися координувати зусилля, щоб досягти зрушень під час цієї зустрічі", - сказав Клімкін. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада