Клімкін "розкрив карти" щодо безвізу з ЄС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін каже, що Україна отримала від ЄС запевнення в отриманні безвізового режиму у найближчому майбутньому
Depo.Влада
16 листопада 2016 12:42
ФОТО: depo.ua
Клімкін "розкрив карти" щодо безвізу з ЄС
Клімкін "розкрив карти" щодо безвізу з ЄС

Про це Клімкін заявив журналістам в Києві, передає Depo.ua.

"Ми маємо дуже чітку політичну обіцянку, що всі зобов`язання по безвізовому режиму ми виконали і Європарламент це проголосує швидко. У мене є сподівання, що комітет постійних представників наступного тижні також це питання розгляне. зараз це розглядається між країнами-членами", - каже Клімкін.

За його словами, є три стадії завпровадження безвізу. "Перша - це призупинення на рік, потім - на півроку, і потім його скасування. "Оскільки міграційні потоки минулого року були досить значними, це питання політичної відповідальності, а також безпеки і способу життя для ЄС. Ми маємо запевнення від президента Європарламенту пана Шульца, що як тільки буде згода по механізму реагування на міграційні ризики, це питання буде проголосовано досить швидко", - зазначив міністр.  

"Тобто механізм буде таким: спочатку комітет постійних представників всіх країн-членів приймає рішення про формальний мандат. Потім голосування Європарламенту і потім розгляд Європейської Ради", - пояснив глава МЗС.

При цьому він зазначив, що рішення про надання Україні безвізу "зав`язане" на ухваленні згаlаного механізму реакції на міграційні ризики. 

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада схвалила звернення до урядів членів ЄС, Європарламенту та Ради ЄС щодо запровадження безвізового режиму для громадян України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада