Клімкін розкритикував Захід, "м'яка" позиція якого надихає Росію на агресію

Глава МЗС України Павло Клімкін розкритикував Захід через недостатній тиск на Москву та закликав до реальних дій, здатних змінити поведінку Кремля

Про це Клімкін заявив американському впливовому виданню The Washington Post, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Статт вийшла під заголовком "П'ять років минає, а Росія досі окупує територію України".

"Недостатня міжнародна увага прямо надихнула Кремль, про що свідчать недавні атаки проти українських кораблів у міжнародних водах Керченської протоки та Азовського моря. Наразі в військовому полоні утримуються 24 українських військовослужбовця", - зауважив український міністр.

Він нагадав, що агресія РФ забрала життя 13 тисяч людей на Донбасі, 1,5 мільйона стали переміщеними особами, а Крим перетворився на "чорну діру", де не виконуються базові права людини.

"Ми закликаємо міжнародну спільноту визнати небезпеку слабкої реакції на російську агресію. Якщо ви цінуєте демократію і верховенство права, і якщо ви щиро вірите, що система, заснована на міжнародних правилах, робить нас безпечнішими, варто збільшити тиск на Кремль, щоби він почав дотримуватися міжнародного права", - наголосив Клімкін.

Він зазначив, що наступним логічним кроком має стати посилення санкцій.

"З Росією треба вести справи з позиції сили, а не з позиції умиротворення", - заявив міністр.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна