Клімкін заявив, що у понеділок ЄС оголосить про нові санкції проти Росії

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про узгоджені та обговорювані проекти рішень Європейського союзу, що стосуються відповіді на російську агресію проти України

Ці дані міністр розкрив у розмові з журналістами на полях Мюнхенської безпекової конференції, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

За його словами, санкційні рішення будуть ухвалені Радою ЄС вже в понеділок. Як і повідомляла Європравда, на цьому етапі санкцій проти РФ не буде, Брюссель обмежиться персональними санкціями. Поза тим, ЄС розпочне обговорення програм допомоги Україні.

"В понеділок, звичайно, будуть персональні санкції і ви почуєте це від Могеріні, але для мене головне, що там будуть обговорюватися дуже цілеспрямований план для підтримки українського Донбасу і українського півдня", - заявив він.

За словами міністра, допомогу Україні ЄС планує зробити головною відповіддю на "Азовську кризу".

"Зараз почнеться обговорення, що можна зробити дуже швидко. Йдеться про те, як підтримати і інфраструктурні проекти, і проекти, спрямоване на розвиток людського капіталу", - пояснив він.

Водночас, Клімкін не виключив, що згодом ЄС повернеться і до питання економічних санкцій: "Я дуже сподіваюся, що санкції, які будуть у понеділок – це ще не кінець… В ЄС вже є пропозиції, ви чули про ідею щодо недопуску (російських) кораблів у порти, але є і креативніші ідеї".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна