Клімкін: Росія закрила Крим для світу, але світ не "закрив питання Криму"

Міжнародне співтовариство ніколи не визнає анексію Російською Федерацією українського Криму
Depo.Влада
9 липня 2015 14:09
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що питання  Криму "закрите", повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Жодна держава, для якої права людини, міжнародне право та міжнародна безпека не порожні слова, ніколи не визнає російської окупації Криму і ті злочинні рішення, які прийняла Російська Федерація", - сказав Клімкін.

За словами українського міністра, дії Росії спрямовані на ізоляцію півострова і його жителів.

"Росія закрила Крим світу. Росія також закрила Крим для тих жителів півострова, які хочуть жити на рідній землі в умовах свободи і процвітання. І щоб над ними не знущалася окупаційна влада, забираючи останні цивільні права і позбавляючи надії на гідне життя", - сказав він.

Крім того, Клімкін вважає пропозицію російської сторони про створення групи парламентаріїв з ЄС, США та України для обговорення ситуації на Донбасі доцільною тільки в разі, якщо Росія буде готова покинути Крим і Донбас.

"Думаю, ПА ОБСЄ, так само як і ПАРЄ, більш ніж чітко продемонструвала свою позицію щодо дій Росії. Запропонований моїм колегою діалог можливий, якщо в його рамках російські парламентарії готові обговорювати питання виведення з території України регулярних російських військ, припинення поставок зброї терористам, відновлення контролю України над кордоном з Росією, а також впливати на російське керівництво, щоб воно припинило агресію проти нашої держави", - наголосив Клімкін.

Нагадаємо, що сьогодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) і ШОС (Шанхайська організація співробітництва) вже визнали референдум, що призвів до анексії Криму.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.