Клімкін: Росія закрила Крим для світу, але світ не "закрив питання Криму"

Міжнародне співтовариство ніколи не визнає анексію Російською Федерацією українського Криму

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що питання  Криму "закрите", повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Жодна держава, для якої права людини, міжнародне право та міжнародна безпека не порожні слова, ніколи не визнає російської окупації Криму і ті злочинні рішення, які прийняла Російська Федерація", - сказав Клімкін.

За словами українського міністра, дії Росії спрямовані на ізоляцію півострова і його жителів.

"Росія закрила Крим світу. Росія також закрила Крим для тих жителів півострова, які хочуть жити на рідній землі в умовах свободи і процвітання. І щоб над ними не знущалася окупаційна влада, забираючи останні цивільні права і позбавляючи надії на гідне життя", - сказав він.

Крім того, Клімкін вважає пропозицію російської сторони про створення групи парламентаріїв з ЄС, США та України для обговорення ситуації на Донбасі доцільною тільки в разі, якщо Росія буде готова покинути Крим і Донбас.

"Думаю, ПА ОБСЄ, так само як і ПАРЄ, більш ніж чітко продемонструвала свою позицію щодо дій Росії. Запропонований моїм колегою діалог можливий, якщо в його рамках російські парламентарії готові обговорювати питання виведення з території України регулярних російських військ, припинення поставок зброї терористам, відновлення контролю України над кордоном з Росією, а також впливати на російське керівництво, щоб воно припинило агресію проти нашої держави", - наголосив Клімкін.

Нагадаємо, що сьогодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) і ШОС (Шанхайська організація співробітництва) вже визнали референдум, що призвів до анексії Криму.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.