Клімкін розповів, чому Україна не виходить з СНД

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Україна бере участь в СНД з метою захисту інтересів своїх громадян
Depo.Влада
20 січня 2015 19:30
ФОТО: depo.ua
Клімкін розповів, чому Україна не виходить з СНД
Клімкін розповів, чому Україна не виходить з СНД

Про це він сказав сьогодні на брифінгу в Києві, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

«Для України СНД на сьогоднішній день грає роль виключно в тій площині, де це зачіпає інтереси громадян України», - сказав Клімкін.

Він зазначив, що в 1990-х роках в рамках СНД було укладено багато угод, які, зокрема, стосуються стандартів, пенсійного забезпечення, взаємного визнання документів.

«Ці угоди допомагають громадянам України. Тому ми маємо в цьому контексті суто практичний інтерес, і ніяких два млн. доларів (внесок України за участь в СНД - ред .) ми нікому платити не збираємося», - сказав Клімкін.

Він зазначив, що для України СНД «не є політичним майданчиком, не є організацією, де ми просуваємо свої політичні інтереси».

«Це пострадянська тусовка, по суті, яка формувалася в 90-х роках», - додав Клімкін.

Відзначимо, деякі політики і дипломати наполягають на вихід України з СНД у зв'язку з анексією Росією Криму і окупацією частини Донбасу.

Зокрема, 14 березня 2014 року екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк вніс на розгляд парламенту законопроект про денонсацію Угоди про створення СНД. Закон досі не прийнятий.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство внутрішніх справ призупинило подачу інформації про розшукуваних осіб в єдину інформаційну базу країн-учасниць СНД.