Клімкін радий, що саме Майя Санду очолила уряд Молдови

Глава МЗС України Павло Клімкін радий, що саме Майя Санду стала прем'єр-міністром Молдови
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Facebook Клімкіна.

 

"Я, до речі, дуже радий, що саме Майя Санду очолила уряд. З приємністю згадую спілкування з нею на заходах Європейської народної партії", – зазначив Клімкін.

 

Водночас він висловив стурбованість бажанням Росії застосувати спільний підхід до Молдови і до України через свою модель фрагментації і федералізації.

 

Міністр пояснив, що Київ цього тижня надсилав своїх представників для Кишинева, щоб зрозуміти всі нюанси ситуації.

 

"Але головне – це майбутнє. Для нас обох важливо, щоб Молдова була в ньому європейською та демократичною. Саме на тому, що ми можемо зробити разом в майбутньому, ми і сфокусували нашу увагу", – зазначив міністр.

 

Нагадаємо, 7 червня Конституційний суд Молдови ухвалив необхідність розпустити парламент країни через нездатність депутатів сформувати уряд. Президент країни Ігор Додон не підписав відповідний указ.

 

8 червня парламент Молдови обрав новий уряд, який очолила співголова політичного блоку "ACUM", лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду.

 

9 червня Європейський союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно вважає легітимним обрання нового уряду Молдови.

 

9 червня Конституційний суд Модови призначив заступника глави Демократичної партії Павела Філіпа тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни.

 

9 червня тимчасовий виконувач обов'язки президента Молдови Павел Філіп оголосив про розпуск молдовського парламенту і призначив дострокові вибори на 6 вересня 2019 року.

 

10 червня уряд проєвропейської Майї Санду провів своє перше засідання в будівлі парламенту, у той час як в.о. прем'єра від Демпартії Павло Філіп провів паралельне засідання свого кабінету в будівлі уряду.

 

12 червня МЗС України провело переговори з обома прем'єрами Молдови.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна