Клімкін: Путін будує Росію застарілим мисленням

Керівництво Росії живе застарілим мисленням та не може змиритися з існуванням України, як єдиної і демократичної держави
Depo.Влада
11 вересня 2015 13:36
ФОТО: depo.ua

Про це на саміті YES заявив глава МЗС України Павло Клімкін, передає depo.ua.

У відповідь на заяву російського представника про те, що Захід нібито ігнорує Росію, Клімкін зазначив, що Захід намагався зрозуміти та залучити до співпраці Росію і при цьому не нав'язувати свої інтереси.

Однак, за словами Клімкіна, керівництво Росії відмовилася від співпраці, намагаючись відокремитися від світу та створити у Європі ще одну цивілізацію.

"Я пам'ятаю, коли росіяни запропонували підписати Декларацію про стратегічне партнерство, у проекті преамбули була ключова фраза - про дві цивілізації в Європі. Росіяни взялися за ідею створення подвійної Європи: дві цивілізації, дві системи цінностей, два набори економічних принципів. Для мене - це ідея розбудувати найбільший заморожений конфлікт в історії Європи", - сказав Клімкін.

Він також зазначив, що Путін живе застарілим мисленням про зв'язки країн з часів Російської імперії.

"Я був вражений, коли ми вперше зустрічались у Мінську, говорячи про ЗВТ. Там Путін сказав, що мережа економічних зв'язків так званого пострадянського простору походить не з радянського періоду, а сягає кілька сторіч тому. Ідеться про спосіб мислення. Путін спробував розбудувати Росію на базі цього відсталого мислення", - заявив Клімкін.

Глава МЗС України заявив, що саме ця ідея лежить у поведінці Росії.

"Росія не так стурбована (можливим - ред.) членством України в НАТО чи ЄС - бо багато хто в Росії в це навіть не вірить - як тим, що Україна як об'єднана, європейська та демократична держава. Сама ідея, що Україна здатна жити і підтримувати себе, як така країна - це протилежність тій системі, яка існує в Росії", - заявив Клімкін.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua