Клімкін про зустріч "четвірки": Розмова була складною, але корисною

Міністр закордонних прав України Павло Клімкін оцінив чергову зустріч міністрів "нормандської четвірки" у Парижі як складну, але корисну
Depo.Влада
24 червня 2015 05:23
ФОТО: depo.ua
Клімкін про зустріч "четвірки": Розмова була складною, але корисною
Клімкін про зустріч "четвірки": Розмова була складною, але корисною

Про це він розповів журналістам після завершення переговорів, що тривали майже чотири години, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я напевно нікого не здивую, коли скажу, що як завжди зустріч проходила складно. Ми мали багато розбіжностей у баченні того, яким чином цього досягти, але загалом це була корисна дискусія", - підсумував міністр результати зустрічі.

За його словами, для української сторони ключовими темами були "деескалація і реальне припинення вогню, допуск моніторингової місії ОБСЄ до усіх районів, де переховується важке озброєння Луганська та Донецька", це "відсутність будь-якого прогресу в обміні заручниками і доступі до гуманітарної допомоги до окупованих територій, ну і звичайно підготовка до виборів".

"Те, що зараз відбувається (на сході України - ред.), це тотальний фарс", - підкреслив Клімкін.

За його словами, українська сторона пояснила усім міністрам в деталях про збільшення кількості обстрілів з боку бойовиків, про події у Мар'їнці, про те як вони готувалися, про те, що застосовуються останнім часом заборонені "Гради" та інша важка артилерія.

"Ми показали дуже детальні схеми і графіки, ми показали, хто є відповідальним за це", - розповів український міністр.

Він також нагадав, що кілька днів тому мав розмову  з генеральним секретарем ОБСЄ Ламберто Занньєром, який чітко сказав, що не бачить з нашої сторони жодних порушень у плані припинення вогню.

Павло Клімкін також сказав, що він упродовж години намагався пояснити, що проведення вільних і чесних виборів реально відкриває шлях для Донбасу у просуванні до справжньої стабілізації ситуації.

"Мають відбутися допуск гуманітарної допомоги і розпочатися підготовка до виборів, оскільки без цього з точки зору права, навіть амністія і спеціальний статус не можуть запрацювати", - зауважив він.

За його словами він також поінформував у загальних рисах про підготовку закону щодо місцевих виборів.

"Такою була логіка сьогоднішньої дискусії, на основі якої відбудуться майбутні засідання робочих груп тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання на сході України", - підсумував український міністр.