Клімкін про ситуацію в ЄС: Росія буде розгойдувати ситуацію перевіреними способами

Ситуація в Європейському Союзі стосовно України не є однозначною, оскільки Росія має власне лобі у багатьох країнах
Depo.Влада
3 липня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" написав міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає depo.ua.

"Атмосфера в ЄС відрізняється від тієї, що була ще рік чи два тому. І справа тут далеко не в тому, що Європа "втомилася" від України, чи в тому, що всі раптово змінили свою думку про сучасну Росію та її дії. На відміну від попередніх викликів, які Європа вирішувала на інституційному рівні, проблеми міграції та тероризму стали безпосередніми загрозами вже для громадян ЄС. Вони змінили усталений спосіб їхнього життя та сприйняття ними реальності", - відзначив Клімкін.

На думку глави МЗС, Європа не матиме значного впливу на вирішення даних проблем.

"На жаль, Європа і найближчим часом матиме лише обмежений вплив на вирішення цих проблем – як виходячи з власних можливостей, так і з точки зору складності забезпечення єдиної позиції 28 суверенних держав. На цьому тлі Росія, будучи насправді зацікавленою у поглибленні розбіжностей всередині ЄС, вдало створює хибне враження, що проблеми міграції та тероризму можна вирішити виключно разом з нею. На жаль, багато хто в Європі, свідомо чи несвідомо, потрапляє до цієї пастки", - вважає Клімкін.

Дипломат відзначив, що вплив на цю ситуацію матимуть вибори у багатьох країнах, які заплановані на наступний рік. "Різні політичні сили прагнуть забезпечити собі широку підтримку бізнес-кіл, які, у свою чергу, зацікавлені у взаємодії з Росією. Звісно, для них втрати від російських контрзаходів є відчутними, але не критичними. Та й купівельна спроможність  на Росії, яка зменшилася, не задовольнить усі потреби європейських виробників", - вважає Клімкін.

"Вочевидь, Росія не сидітиме склавши руки, а буде розгойдувати ситуацію перевіреними способами: купуючи гуртом та вроздріб політиків, цілі партії чи бізнес-структури; використовуючи "кишенькових" псевдоекспертів та піарників; маніпулюючи страхами і сентиментами європейців", - додав він.

"Рішення про санкції дає чіткий сигнал: Україна є критично важливою для майбутнього ЄС, а від того, що відбуватиметься в Україні зараз, залежить, яким буде ЄС в майбутньому. Саме тому Європа зберігає солідарність з нами у протидії російській агресії та в боротьбі за деокупацію Донбасу і Криму. Переконаний, що ця солідарність є не лише тестом на відданість загальноєвропейським цінностям, але й можливістю надати новий поштовх подальшому розвитку самого ЄС", - підсумував міністр.

Нагадаємо, 1 липня Рада ЄС затвердила узгоджене раніше Комітетом постійних представників країн Євросоюзу рішення про продовження економічних обмежувальних заходів стосовно Росії на півроку, до 31 січня 2017 року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада