Клімкін пояснив, за яких умов Київ вестиме переговори з представниками Донбасу

Київ не може спілкуватися безпосередньо з нинішніми представниками "ДНР-ЛНР", на чому наполягає російська сторона, тому виступає за проведення місцевих виборів в регіоні відповідно до критеріїв ОБСЄ
Depo.Влада
15 квітня 2015 05:48
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю 5 каналу, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Вести прямий діалог з тими людьми, хто називає себе представниками "ДНР-ЛНР", ми не можемо", - сказав Клімкін.

Міністр підкреслив, що вибори повинні пройти відповідно до критеріїв ОБСЄ.

Він розповів, що російська сторона на кожних переговорах наполягає, що Київ повинен домовлятися напряму з нинішніми ватажками "ДНР-ЛНР" - при тому, що російська сторона сама не визнала результатів "фейкових" виборів 2 листопада.

Київ же наполягає на необхідності сприяння організації реальних виборів. "Наша позиція проста - ми хочемо принести мир, спокій, порядок і закон на територію Донецької та Луганської областей. Але саме жителі цих областей повинні визначити своїх представників. І тому нам потрібні реальні вибори, відповідно до критеріїв ОБСЄ", - сказав Клімкін.

Міністр закордонних справ вважає також важливою необхідність забезпечення вільного доступу до цих виборів міжнародних спостерігачів, доступу до виборчих дільниць, необхідно виключити залякування, а також забезпечити відсутність незаконних збройних формувань.

При цьому міністр виключив можливість балотування на виборах військових злочинців. "Навіть російська сторона визнає, що "Моторолла"- звичайний бандит", - сказав він.

"Вчора, аргументуючи необхідність цивільно-військової місії, яка буде сприяти стабілізації ситуації, я навів приклад: чи можете ви уявити хоча б теоретично, щоб "Моторолла" міг взяти участь у створенні народної міліції? Відповідь була дуже простою - звичайно ні. Чи можемо застосувати амністію до тих, хто збив малайзійський Боїнг? Чи можемо застосувати амністію до тих, хто організовував обстріли Маріуполя?", - додав Клімкін.