Клімкін пояснив, що робитиме Україна у Радбезі ООН

Україна оптимістично оцінює шанси стати непостійним членом Ради безпеки ООН
Depo.Влада
13 жовтня 2015 18:01
ФОТО: depo.ua

 Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає depo.ua.

"Ми були непостійними членами радбезу ООН в різні роки. Наразі Україна єдиний кандидат серед східноєвропейських країн, і ми дуже оптимістично ставимося до результатів цього рішення. Україна одна з засновників ООН. Україньскі дипломати і юристи були серед тих, хто започатковував ООН, і, звісно, ми сподіваємося, що ми гідні цієї організації і бути членом ООН", -  заявив він.

Також міністр нагадав, що з часів незалежності Україна завжди підтримувала миротворчі ініціативи ООН.

Нагадаємо, Порошенко доручив міністру закордонних справ Павла Клімкіна особисто присутнім 15 жовтня на засіданні Радбезу. Він вважає, що рівень захисту українських інтересів в Радбезі значно підвищиться в разі позитивного голосування країнами-членами Генеральної асамблеї ООН з цього питання.

До складу Ради безпеки ООН входять 15 країн-членів - 5 постійних і 10 непостійних. Постійні - Китай, Франція, Росія, США та Велика Британія. 

10 інших членів обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін (кожного року по 5), починаючи з 1 січня. Члени обираються регіональними групами і затверджуються Генеральною Асамблеєю ООН. Щоб бути обраною в Радбез, держава-кандидат повинна отримати щонайменше 2/3 всіх голосів за місце. 

Непостійні члени Ради Безпеки ООН обираються за географічним принципом, а саме:

п'ять - від країн Африки і Азії;
один - від країн Східної Європи;
два - від країн Латинської Америки;
два - від країн Західної Європи та інших країн.

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua