Клімкін пояснив, що робитиме Україна у Радбезі ООН

Україна оптимістично оцінює шанси стати непостійним членом Ради безпеки ООН

 Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає depo.ua.

"Ми були непостійними членами радбезу ООН в різні роки. Наразі Україна єдиний кандидат серед східноєвропейських країн, і ми дуже оптимістично ставимося до результатів цього рішення. Україна одна з засновників ООН. Україньскі дипломати і юристи були серед тих, хто започатковував ООН, і, звісно, ми сподіваємося, що ми гідні цієї організації і бути членом ООН", -  заявив він.

Також міністр нагадав, що з часів незалежності Україна завжди підтримувала миротворчі ініціативи ООН.

Нагадаємо, Порошенко доручив міністру закордонних справ Павла Клімкіна особисто присутнім 15 жовтня на засіданні Радбезу. Він вважає, що рівень захисту українських інтересів в Радбезі значно підвищиться в разі позитивного голосування країнами-членами Генеральної асамблеї ООН з цього питання.

До складу Ради безпеки ООН входять 15 країн-членів - 5 постійних і 10 непостійних. Постійні - Китай, Франція, Росія, США та Велика Британія. 

10 інших членів обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін (кожного року по 5), починаючи з 1 січня. Члени обираються регіональними групами і затверджуються Генеральною Асамблеєю ООН. Щоб бути обраною в Радбез, держава-кандидат повинна отримати щонайменше 2/3 всіх голосів за місце. 

Непостійні члени Ради Безпеки ООН обираються за географічним принципом, а саме:

п'ять - від країн Африки і Азії;
один - від країн Східної Європи;
два - від країн Латинської Америки;
два - від країн Західної Європи та інших країн.

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua