Клімкін пояснив, що має зробити Україна, перш ніж подати на Росію в Гаазький суд

Україна зможе звернутися до Міжнародного суду ООН щодо конфлікту на Донбасі після завершення проходження необхідних юридичних етапів
Depo.Влада
24 вересня 2015 06:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми зробили всю підготовчу роботу, почали консультації. За деякими конвенціям у нас вже було кілька раундів. Якщо вони нічим не закінчаться, можливо, Росія визнає свою провину у фінансуванні тероризму в наступному раунді, в чому ми всі сумніваємося...", - сказав він ефірі телеканалу "24".

"Коли ми вийдемо на наступний етап (якщо цей етап не завершиться нічим), ми підемо в Міжнародний суд ООН", - додав він.

Клімкін пояснив, що є чіткий механізм проходження справи перед зверненням до Міжнародного суду ООН.

"Спочатку консультації: якщо закінчуються негативно, ми йдемо в арбітраж, якщо арбітраж нічим не закінчується, ми йдемо в міжнародний суд ООН", - сказав міністр.

Він також підкреслив, що українська сторона має великий масив доказів по цій справі.

Глава МЗС України зазначив, що раніше в цей суд не було звернень з позовами щодо невиконання конвенції з фінансуванню тероризму. "Якщо ми доведемо, що Росія як держава фінансувала і фінансує тероризм, це може призвести до абсолютно непередбачуваних для Росії наслідків", - сказав він.

За словами Клімкіна, йдеться про відшкодування збитку, де можуть бути накладені додаткові обмеження на Росію в процесі її взаємодії в рамках міжнародних інституцій.

"Це суттєва частина міжнародної ізоляції", - зазначив міністр.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.