Клімкін пояснив, чому закрили виборчі дільниці на Росії

На Росії закрили дільниці для голосування на виборах в Україні через безпеку та неможливість проведення виборів відповідно до демократичних норм та міжнародного права

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

За словами Клімкіна, по-перше, Росія стосовно України є країною агресором і окупантом, тож проводити вибори на території цієї країни є апріорі дуже проблематичним и ризикованим кроком.

По-друге, Росія дуже далека від демократичних норм та міжнародного права, тому не зможе забезпечити проведення виборів у відповідності до критеріїв ОБСЄ.

"Це засвідчили незаконні, фейкові "вибори" в анексованому Криму та на окупованому Донбасі, це підтвердило втручання російських спецслужб у вибори в США та інших європейських країнах (про те, як відбуваються вибори в самій Росії, навіть говорити не буду)", - наголошує Клімкін.

Крім того, він вважає, "треба бути невиліковно наївним, аби повірити, що ФСБ та інші російські інституції не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території".

Також, за його словами, Україну турбує безпека своїх громадян.

"Ми не можемо гарантувати, що в день виборів не буде влаштовано небезпечних провокацій. Постраждати можуть і українські виборці, і наші співробітники, і зрештою самі будівлі дипустанов", - вважає Клімкін.

При цьому головний дипломат України не сумнівається, що всі, хто візьме участь у голосуванні, обов'язково опиняться під ковпаком ФСБ і ризикують у найближчий час стати жертвами репресій.

Клімкін повідомив, що на Росії зараз знаходиться понад 2,5 мільйони українських громадян, але, скоріш за все, проголосувати збираються далеко не всі.

"Зверніть увагу, що на позачергових президентських виборах 2014 року до списків виборців було включено 49 418 особи, при цьому з них проголосували 1134… І врахуйте, що між тими й нинішніми виборами 5 років війни, тисячі й тисячі загиблих і поранених", - зазначає міністр.

Нагадаємо, 31 грудня ЦВК закрила 5 виборчих дільниць на території Російської Федерації і перенесла їх до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Тим часом yародний депутат, голова партії "За життя" Вадим Рабінович подасть до суду на Центральну виборчу комісію України через ліквідацію виборчих дільниць на Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна