Клімкін: ОБСЄ готова розмістити 9 прикордонних баз на Донбасі

Організація з безпеки і співробітництва в Європі готова розмістити дев'ять пунктів контролю на неконтрольованій ділянці кордону України і Росії
Depo.Влада
12 серпня 2016 10:59
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю  агентству "Інтерфакс-Україна" заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю , повідомляє depo.ua  з посиланням  на "Українську правду".

"Йдеться про розміщення баз ОБСЄ недалеко від кордону з узгодженим географічним розташуванням. ОБСЄ готова до цього. Ми хочемо розмістити як мінімум дев'ять баз уздовж кордону, також відповідні засоби відеоспостереження, включаючи інфрачервоні прилади, які будуть відслідковувати ситуацію, в тому числі і вночі", – сказав він.

При цьому Клімкін не сподівається, що Росія перестане впливати на Донбас на етапі підготовки до виборів.

"Але йдеться про те, щоб, як мінімум, фізично вивести російські війська, озброєння або повністю поставити його під контроль збройного компоненту міжнародного співтовариства, і звичайно, досягти доступу ОБСЄ до всієї території Донбасу", – додав міністр.

За його словами, ці розрахунки ОБСЄ мають бути розміщені на всіх ділянках, де є ризик поставок озброєнь і перекидання військ і найманців на дорогах і залізничних коліях.

"І звичайно, нам потрібні представники ОБСЄ з нашого боку кордону у всіх пунктах пропуску на неконтрольованій ділянці кордону", – додав він.

За його словами, це мінімум того, що потрібно досягти для прогресу в сфері безпеки.

"І звичайно критичним є узгодження мандата і розгортання збройної поліцейської місії ОБСЄ", – наголосив Клімкін.

Нагадаємо, що Україна наполягає на  введенні на Донлбас збройної поліцейської місії ОБСЄ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада