Клімкін обіцяє нікого не депортувати через подвійне громадянство

Українці повинні відмовитися від подвійного громадянства, але ніхто їх карати у будь-якому випадку чи ув'язнювати не буде

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін журналістам в Ужгороді, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Міністр нагадав, що українським законодавством не передбачене подвійне громадянство.

"Є питання, яким чином діяти далі. Свідомі громадяни мають відмовитися самі. Зараз такого не відбувається, паспортів дуже багато. У нашому законодавстві не передбачено покарання, якщо ти звичайний громадянин, ніхто не потягне у в'язницю. Але Стаття 19 закону про держслужбу це забороняє. Думаю, що після останніх подій, ті, хто розуміє, що мають подвійне громадянство і перебувають на держслужбі, мають здійснити відповідні кроки. Потрібно дотримуватися українських законів", – зазначив міністр.

Він також зауважив, що МЗС не має методик виявлення громадян з паспортами інших країн, і це не справа відомства. Інші відповідні служби це робити можуть, але ніхто не розпочинає полювання за угорською чи іншими громадами в Україні.

Також Клімкін засудив публікацію списку українських держслужбовців і депутатів місцевих рад, які нібито отримали угорське громадянство, на сайті "Миротворець".

За словами міністра, зустрічі з угорською громадою в Ужгороді засвідчили, що її представники готові дотримуватися українських законів.

Міністр також зауважив, що угорську громаду турбує ситуація стосовно петиції на сайті Верховної Ради з пропозицією депортувати закарпатців, які мають угорське громадянство.

Однак, він запевнив, що МЗС засуджує такі петиції.

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке демонструє, як у консульстві Угорщини у Берегові видають громадянам України паспорти громадянина Угорщини. На відео консул закликала закарпатців приховувати своє громадянство від української влади.

Того ж дня у МЗС України заявили, що можуть вислати угорського консула із Закарпаття.

24 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що якщо українська сторона вишле консула Угорщини, це не залишиться без пропорційної відповіді з боку угорської сторони.

27 вересня голова МЗС України Павло Клімкін після зустрічі з угорським колегою Петером Сіярто на полях Генасамблеї ООН повідомив, що Україна вишле угорського консула найближчим часом, якщо Угорщина сама не зробить цього.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МЗС