Клімкін назвав умову запровадження візового режиму з Росією

У разі потреби Україна розгляне питання введення візового режиму з Російською Федерацією
Depo.Влада
12 серпня 2016 11:25
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє depo.ua.

"Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в'їзд з території Росії в Україну. І ми це зробили – зараз в'їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і тільки через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. Якщо ми введемо візовий режим, чи дозволить це нам більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ та інших російських спецслужб, які працюватимуть з метою дестабілізації? Однозначної відповіді я тут не бачу", - сказав він.

Міністр зазначив, що в цьому контексті важливим є аспект пропаганди, який може використовувати Кремль.

"Росія відразу почне використовувати введення візового режиму, розкручуючи в медіапросторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яку розкручуватимуть нескінченно", - додав Клімкін.

Крім того, за його словами, щоб видавати візи, потрібна відповідна інфраструктура.

"З погляду логістики, це вимагає докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно понад 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання", - сказав глава МЗС.

Тому Клімкін вважає, що спочатку треба визначитися, чи призведе введення візового режиму в до поліпшення без пекової ситуації.

"Якщо відповідь "так", то будемо діяти, якщо "ні" – знайдемо інші рішення. От мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? Основний зміст цих дипломатичних відносин полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території Росі понад 4 млн", - пояснив міністр.

Нагадаємо, що вперше про запровадження візового режиму з Росією заговорив у 2014 році тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, однак не було навіть спроб реалізувати цю ідею. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада