Клімкін назвав провальною "нормандську" зустріч у Берліні

Міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін заявив, що на сьогоднішній зустрічі "нормандської четвірки" у Берліні не вдалося досягти домовленості по ключових питаннях
Depo.Влада
11 травня 2016 16:34
ФОТО: depo.ua
Клімкін назвав провальною "нормандську" зустріч у Берліні
Клімкін назвав провальною "нормандську" зустріч у Берліні

Про це він заявив журналістам після зустрічі глав МЗС Франції, Німеччини, Росії та України у Берліні, передає depo.ua.

"Немає доступу до українсько-російського кордону. Звісно безпека - це головне питання. Ми не можемо говорити про вибори на Донбасі, поки не буде гарантована безпека.  Якщо немає безпеки, то не може бути підготовчого етапу до виборів. Ми не змогли домовитися щодо питань безпеки, а без цих домовленостей ми не можемо рухатися вперед", - сказав Клімкін.

Разом з тим, він зазначив, що на зустрічі вдалося досягти "дуже маленького, але певного прогресу" щодо того, що  ОБСЄ буде працювати над питанням забезпечення безпеки.

"СММ має почати роботу сьогодні-завтра. Ми домовилися, що спочатку вони зберуться і представлять нам свої пропозиції, а потім, у разі необхідності, на підполітичному рівні ми зберемо зустріч СММ за участю політичних директорів "четвірки" і тоді подивимось на політичний вимір цих пропозицій. СММ готова працювати прямо з сьогоднішнього дня", - сказав Клімкін.

За словами міністра, вибори на Донбасі повинні відповідати чинному українському законодавству і критеріям ОБСЄ.

Наприклад, повинен бути забезпечено вільний доступ ЗМІ до передвиборної кампанії, участь політичних партій, вирішенні питання адміністрування виборів - в плані виборчої комісії і хто буде приймати остаточне рішення, вирішено питання участі у виборах осіб, що покинули Донбас.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада