Клімкін: Місія ОБСЄ не контролює україно-російський кордон

МЗС України вважає, що місія ОБСЄ не має можливості контролювати ситуацію на українсько-російському кордон
Depo.Влада
17 липня 2015 15:26
ФОТО: depo.ua

Про це в п'ятницю за підсумками зустрічі з главою ОБСЄ Івіцею Дачичем заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє depo.ua з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

"Я підкреслюю, що цієї місії радикально недостатньо. Вона не має можливості реально контролювати ситуацію там. Ми повинні радикально збільшити мандат цієї місії. Крім того, ми погодилися, що спостережна місія ОБСЄ має мандат діяти на всій території України. Дуже важливо, щоб ця місія контролювала б територію Донбасу, включаючи українсько-російський кордон, у тому числі ту ділянку, який зараз перебуває під контролем терористів", - сказав він.

Міністр додав, що на сьогодні мова йде виключно про тристоронній формат контактної групи з мінським домовленостями, "а ні про якісь офіційні або інші контакти з представниками Донецька і Луганська".

"Формат тристоронньої контактної групи має бути збережений і розвинений як єдино можливий формат в контексті повномасштабного виконання мінських домовленостей", - сказав Клімкін.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день ОБСЄ знаходиться перед найбільшими викликами у своїй історії.

"Через сорок років після створення ми повинні переглянути роль ОБСЄ для підтримки миру на всьому просторі ОБСЄ, враховуючи, що одна з країн-членів, Росія, порушила всі можливі юридичні і політичні домовленості", - сказав Клімкін.

Раніше Міноборони повідомляло, що ОБСЄ ігнорує сигнали про заборонену зброю у бойовиків.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua

Мітки: Клімкін