Клімкін: Мета пакету допомоги НАТО – змінити безпековий сектор України за 4 роки

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін стверджує, що розширений пакет допомоги, що буде схвалений в суботу на засіданні комісії Україна-НАТО, дозволить здійснити повну перебудову сектору безпеки та оборони України
Depo.Влада
8 липня 2016 18:39
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в коментарі українським журналістам на полях саміту НАТО, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Підготовлений документ на 10 сторінках, чітка структуризація по напрямках.
Зараз ми кажемо не про допомогу від окремих країн-членів, не про те, що відбувається в рамках поставок зброї для України в двосторонньому вимірі. Йдеться про доведення українських збройних сил до стандартів НАТО за допомогою або трастових фондів, або в інших програм", - пояснив міністр.

Клімкін підкреслив, що обсяг фінансової допомоги буде постійно наростати, доки триває реформування сектору.

"Там є рядок про те, що пакет допомоги – це живий документ, тобто ми не можемо говорити про суми. Фонди будуть поповнюватися по мірі того, як будуть реалізовуватися і погоджуватися окремі проекти", - заявив він.

На думку міністра, левову частку реформ можливо завершити до 2020 року.
"Ми для себе маємо ставити амбітні терміни, і я вважаю, що основна робота має бути здійснена до 2020 року, тобто за 4 роки", - заявив він.

Нагадаємо, що  8-9 липня у Варшаві відбувається саміт Північноатлантичного альянсу.  

Там заплановані дві важливі для України події: перша - засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, друга - зустріч країн "великої п'ятірки" (США, Франція, Німеччина, Італія, Велика Британія) за участю української сторони. На саміті мають   звести в один пакет усю допомогу українській армії

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада