Клімкін ініціює нові "списки Магнітського" для винних в ув'язненні українців в Росії

Задля звільнення всіх українських політичних в’язнів, незаконно утримуваних Росією, Україна ініціюватиме створення нових "списків Магнітського"
Depo.Влада
20 червня 2015 08:37
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу після організованого МЗС України та Національним камерним ансамблем "Київські солісти" концерту класичної музики під відкритим небом, присвяченого українським в'язням, яких незаконно утримує Російська Федерація, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Всі ті, хто їх тримає, обов'язково будуть покарані Господом, але ми не будемо цього чекати і будемо працювати над тим, щоб всі ми і весь цивілізований світ їх звільняли. Світ звільнив Ходорковського, склав "список Магнітського". Ми зробимо так, щоб з'явилися нові списки, щоб з'явилося розуміння, що поки вони не з нами і не почують кожну з цих мелодій, ніхто не міг зупинитися", - підкреслив він.

За його словами, не буде ні поступок, ні якогось послаблення санкцій, які будуть продовжені і посилені.

"Для нас і всього цивілізованого світу це не є набір політичних принципів. Це є набір моральних принципів. І ніхто ніколи не зупиниться. Тому будуть виникати нові списки, буде виникати постійний додатковий тиск", - зауважив Клімкін.

Міністр наголосив, що не пам'ятає за рік жодної зустрічі на вищому політичному рівні, де б не йшлося про звільнення українських політичних в'язнів, додавши, що це не є формальна згадка чи формальна спроба тримати питання в полі уваги, а є втіленням нашого бажання постійно створювати тиск на Москву.

Дипломат зазначив, що "Велика сімка", Європейський Союз, весь цивілізований світ ніколи не припинять працювати разом з Україною над звільненням кожного незаконно ув'язненого Росією українця.

"Вони утримуються там з російського безсилля. Вони є символом нашого бажання боротися до кінця", - наголосив міністр.

В рамках концерту перед будівлею МЗС України на Михайлівській площі був також проведений флешмоб, коли присутні разом здійняли догори руки з білими трояндами на знак підтримки українських політичних в'язнів в Росії.