Клименко вирішив "успішно" спустити в унітаз гроші Кремля

Уже найближчим часом екс-керівник Мінсдоху Олександр Клименко спробує запустити власну політичну партію
Depo.Влада
30 травня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Клименко вирішив "успішно" спустити в унітаз гроші Кремля
Клименко вирішив "успішно" спустити в унітаз гроші Кремля

"П’ята колона" в Україні продовжує усіляко нагадувати про своє існування. Так, як стало відомо Depo.ua, вже найближчим часом – протягом літніх місяців – на вітчизняних політичних теренах має з’явитися новий проросійський політичний проект під керівництвом одного з найбільш одіозних представників команди Януковича, екс-голови Міністерства доходів та зборів Олександра Клименка. Задумка полягає у тому, щоб трансформувати кишенькову партію "Успішна країна", створену у 2011 році, і яку – у вигляді громадської організації – безуспішно намагаються розкрутити через підконтрольну Клименку газету "Вести", у загальнодержавний політичний проект.

Головна проблема для Клименка полягає у тому, що він так і не зміг домовитися з владою, щоб проти нього закрили кримінальні справи і мати можливість повернутися в Україну. Втім, це не заважає йому та його людям займатися проектами в Україні.  За інформацією нашого видання, партія Клименка – у ній він обіймає посаду почесного голови – займає один з поверхів у найбільшого в Україні ТРЦ "Гулівер", поруч з іншими активами Клименка – зокрема, газетою "Вести".

Цікаво, що Клименку у розбудові його політпроекту усіляко допомагає співвласник ТЦ "Гулівер", хазяїн мережі магазинів "Ельдарадо" та нещодавно збанкрутілого банку "Михайлівський" Віктор Поліщук, який вже давно тісно пов'язаний з представниками "Сім’ї" Януковича. Окрім всього іншого Поліщук також має зв’язки з вищим керівництвом Кремля: за неофіційними даними ЗМІ та нардепів, дружина Поліщука є племінницею дружини російського прем’єра Дмитра Медведева. Отже фактично мова йде про те, що новий проект буде черговим намаганням однієї з путінських "башт" створити хоча б якийсь  більш менш ефективний проросійський політпроект на теренах України. Адже, як показує практика, "Опозиційний блок" з двома головними бенефіціарами Рінатом Ахметовим та Сергієм Льовочкіним дуже часто грає на власну користь, не виконуючи вказівки Москви. Окрім того, ані "Український вибір" Медведчука, ані "Союз лівих сил" Волги не показують потрібного електорального результату.  

На що розраховують творці проекту? В першу чергу, на великі гроші з Кремля. Окрім піару у тих ЗМІ, що знаходяться під російським впливом, також планується створення розгалужених мереж з підкупу. Власне для цього "виписали" колишню радницю екс-мера Києва Леоніда Черновецького Аллу Шлапак, яку неодноразово бачили у офісі даної компанії.

Втім, враховуючи той факт, що "Успішну країну" Клименка планують почати крутити вже зараз, все йде до фальстарту: наразі абсолютно незрозуміло, коли очікувати на парламентські вибори. Окрім того, Клименко і його товариші не сприймаються у нібито близьких південно-східних регіонах: там є згаданий вище "Опоблок", компромісний регіональний проект "Відродження", технічний проект Банкової "Наш Край" тощо. Враховуючи загальну ненависть до Януковича та його нукерів в усій країні, поява того ж Клименка – це вже діагноз для будь-якої політичної сили. І ніякі гроші Кремля тут не допоможуть…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада