Клих із російського СІЗО попросив у Гройсмана телевізор (ДОКУМЕНТ)

Незаконно ув’язнений на Росії, українець Станіслав Клих написав листа прем'єр-міністрові України Володимиру Гройсману
Depo.Влада
3 серпня 2016 15:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуку" застуник міністра юстиції Сергій Пєтухов, передає depo.ua.

"Отримали листа від нашого політв'язня Станіслава Клиха, який утримується в Чечні. У СІЗО-1 у Грозному немає телевізора, тому він відрізаний від інформації про те, що відбувається в Україні та світі!" - зазначив він.

Заступник міністра оприлюднив фотокопію цього послання.

Клих із російського СІЗО попросив у Гройсмана телевізор (ДОКУМЕНТ) - фото 1

"Прошу Вас вжити заходів для прискорення переговорного процесу щодо обміну осіб, які незаконно, всупереч усім нормам міжнародного права, утримуються у місцях позбавлення волі у Російській Федерації. З огляду на можливості Генерального консульства України у м. Ростов-на-Дону? прошу віднайти можливість передати на баланс СІЗО-1 м. Грозного телевізор, оскільки позбавлений можливості отримувати інформацію про події", - написав Клих.

Як наголосив у цьому контексті Пєтухов, інформаційна блокада є одним із способів тиску, який використовується кремлівським режимом проти українців. До наших громадян не допускають консула, не дають їм читати пресу, обмежують листування.

"Ще у червні 2016 року ми звернулися до Міністерства юстиції Росії з проханням надати документи по справі Клиха для вивчення. На жаль, відповіді наразі не отримали", - зазначив заступник міністра юстиції.

Нагадаємо, що 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.в липні 

У червні Міністерство юстиції Росії отримало запит України про можливість передачі засуджених у РФ українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада