Кличко просить Порошенка та РНБО не віддавати Росії вагони метро

Мер Києва Віталій Кличко звернувся за допомогою до президента України Петра Порошенка і Ради національної безпеки у вирішенні питання з вагонами потягів столичного метрополітену, які намагається відсудити російська компанія
Depo.Влада
2 червня 2016 07:41
ФОТО: depo.ua
Кличко просить Порошенка та РНБО не віддавати Росії вагони метро
Кличко просить Порошенка та РНБО не віддавати Росії вагони метро

Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, передає depo.ua.

Спір виник через сотню вагонів, які були взяті в лізинг у 2010-2013 роках. Компанія не отримала розрахунок у повному обсязі і нарахувала борг, який, з урахуванням відстрочок і штрафів, зріс майже до 2 млрд гривень.

"Враховуючи безпрецедентність ситуації, я звернувся в РНБО і особисто до Президента України з проханням допомогти у вирішенні цієї ситуації. Зокрема, я запропонував включити це питання до розгляду порядку денного засідання Ради національної безпеки і оборони, розглянути можливість застосування ст. 4 Закону України "Про санкції" у зв'язку з анексією АР Крим і військовими діями на сході України", - підкреслив Кличко.

Нагадаємо, у 2009 році київські чиновники провели тендер, переможцем якого стала російська компанія "Укррослізинг". Тоді київський метрополітен поставили сто вагонів російського виробництва. Наразі компанія через суд вимагає від метрополітену Києва погасити борг у розмірі 1 959 466 447,88 гривень за взяті в лізинг у 2010-2013 вагони.