Кличко лякає киян гробовим мовчанням

У Києві обвалився колектор на вулиці Фрунзе. Влада навіть не подумала пояснити людям, як довго вони будуть жити без води
Depo.Влада
7 серпня 2015 16:55
ФОТО: depo.ua
Кличко лякає киян гробовим мовчанням
Кличко лякає киян гробовим мовчанням

В четвер 6 серпня о 18.03 на сайті КМДА з'вилася маленька новинка - в деяких будинках Подільського та Оболонського районів терміново відключили воду. Причина - ремонт каналізаційного колектора. Хоча ніхто не пояснив, чим може обернутися аварія на колекторі і її можливі наслідки. А наслідки можуть бути такі, що викличуть паніку.

З однієї сторони - це справді свинство і проста зневага до людей. З іншої - це глибиний непрофесіоналізм команди Кличка. Чому? Та тому, що своїм мовчанням вони: а) сіють паніку; б) дають козирі в руки опонентів.

Але відкинемо в сторону політичні ігрища, які ще будуть відбуватися на тлі обваленого колектора. Мовчання столичної влади - це проста тупість. Як кажуть, в мерії довго сперечалися чи говорити щось людям, але потім мера заспокоїли, що за добу все відлагодять і ніхто нічого не помітить. Але в мерії не подумали, що два райони - це приблизно півмільйона мешканців і чутки розповзаються неймовірно швидко. Ну що заважало меру сьогодні вранці зібрати журналістів біля обваленого колектора, показати, що всі працюють і ніякі фекалії не забруднили підземні води. Але замість цього була обрана тактика мовчання, яка хоч і не привела до масштабної паніки, але дала можливість всім понавигадувати купу дурниць.

А тепер давайте повернемося до цього самого колектора. Двадцять років столична влада будує нову гілку колектора і звичайно, вини в обвалі старої гілки немає ні в кого з команди Кличка. Але це будівництво є символом дурості містобудівної політики Києва (та й не тільки Києва). Ми будуємо сотні будинків не змінюючи комунікації. У нас немає жодного району де не було б проблем з електрикою, водопостачанням і водовідведенням. Про зливну каналізацію я мовчу. У нас люблять говорити про чудо Батумі, яке зробив Саакашвілі. Але ніхто з тих, хто говорить про архітектуру не каже про те, що перш ніж почати будувати хмарочоси Саакашвілі повністю змінив всю підземну інфраструктуру. У нас же досі ні один мер столиці не мав і не має плану змін підземної інженерії. А тому те, що сталося на вулиці Фрунзе - це не випадковість, а, на жаль, частина системного колапсу, який може накрити Київ вже в наступні 5-7 років.

Чи розуміє це мер? Я думаю ні. Цього не розуміють і всі його опонети, які почали боротьбу за крісло мера. Всі ці люди борються з МАФами, закривають "незаконні наркопритони" (саме так говорить про свою роботу Борислав Береза, навіть не помічаючи, що законних наркопритонів не буває), продовжують відвойовувати Гостинний двір і т.д. Але ці люди не хочуть говорити про те, що наша найбільша проблема - це те, що знаходиться під землею.