Київрада перевірить, чи законно будівлю "Нафтогазу" було передано з міської в державну власність

Київські депутати ухвалили принципове рішення про те, що місто не буде віддавати мільярдні борги "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз"

Київрада перевірить, чи законно будівлю…

Про це стало відомо під час засідання Київради 23 травня.

"Повертаючи наше майно, яке було в оренді "Київенерго", до власності громади міста Києва, ми зіткнулися з тим, що НАК "Нафтогаз" поставив до нас вимоги щодо підписання договору на постачання природного газу – взяти на себе борги "Київенерго". А відсутність такого договору означає зупинку ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, що призведе до відсутності гарячої води та опалення. Ми зараз повинні висловити чітку політичну позицію: ніколи борги "Київенерго" не стануть боргами киян. Борги повинен віддати той, хто їх створив", – заявив секретар Київради Володимир Прокопів під час обговорення проекту рішення.

За його словами, Київрада повинна заявити, що готова до конструктивного діалогу, та визнання того, що розрахунки з "Нафтогазом" мають відбутись, однак не коштом громади.

"У мене є пропозиція: зробити запит у БТІ, на якій підставі будинок, де знаходиться "Нафтогаз" за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 6, рішенням Кабміну ще за часів прем'єра Кінаха без згоди Київської міської ради було передано у власність "Нафтогазу". Якщо в БТІ перереєстрували без нас, то в судовому порядку ми повернемо це приміщення та виселимо "Нафтогаз", – у свою чергу запропонував екс-мер столиці та міський депутат Олександр Омельченко.

Секретар Київради дав протокольне доручення щодо виконання пропозицій колишнього міського голови.

Також Омельченко нагадав, що вже був період, коли "Нафтогаз" припинив постачання газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6.

"Тоді за наказом генерального директора Івана Плачкова перейшли на два дні на мазут. Ми тоді, як влада, залишили в будинку "Нафтогазу" гарячу воду, відключили холодну та водовідведення. Згодом він до мене звертався, однак я його не прийняв. Тільки коли вони включили газ, ми увімкнули водовідведення. Це я навів приклад: коли Київ не поважають, то треба, щоб боялись", – зазначив екс-мер.

Також проект рішення підтримали опозиційні фракції Київради "Свобода" та "Самопоміч".

"Я погоджуюсь з Сан Саничем. Не потрібно чекати на листи "Нафтогазу", потрібно дати протокольне доручення та відрізати їм гарячу, холодну воду, водовідведення. І вони мають зрозуміти, що з Києвом так говорити не можна", – заявив Юрій Сиротюк, голова фракції "Свобода".

"На жаль, "Нафтогаз" зайняв неконструктивну позицію в цьому питанні. Я дуже сподіваюсь, що ми зможемо домовитись за круглим столом, та місту не доведеться використовувати силові методи, які пропонують депутати", – констатував секретар Київради.

Після обговорення депутати 94 голосами ухвалили рішення не віддавати борги "Київенерго" "Нафтогазу", провести ще одні переговори з керівництвом НАК та вивчити питання передачі будівлі на Богдана Хмельницького, 6 з міської до державної власності.

Нагадаємо, як раніше повідомив мер Києва Віталій Кличко, для повноцінної роботи нещодавно створеного комунального підприємства "Київтеплоенерго", яке перебирає на себе функції із теплозабезпечення міста після припинення угоди з "Київенерго", необхідне укладення договорів з "Нафтогазом" на постачання природного газу. "Київтеплоенерго" звернулося до "Нафтогазу", однак отримало відмову.

"Відмову мотивують наявністю боргів попереднього користувача – ПАТ "Київенерго". Розмір боргів – майже 5 млрд грн! Це борги, що накопичувались роками. І їх доля повинна вирішуватися на національному рівні, враховуючи масштаб питання", – заявив Кличко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme