Київ чекає від Москви пояснень щодо дозволу використовувати армію за межами Росії

Міністерство закордонних справ України чекає від Російської Федерації публічного запевнення про відсутність яких-небудь намірів використовувати російську армію проти України
Depo.Влада
30 вересня 2015 19:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у коментарі зовнішньополітичного відомства, передає depo.ua

У міністерстві з глибокою стурбованістю сприйняли повідомлення про схвалення в закритому режимі Радою Федерації Федеральних Зборів РФ постанови про використання збройних сил РФ за межами держави.

"Аналогічне рішення РФ від 1 березня 2014 року призвело до окупації та анексії АР Крим і м. Севастополь і викликало небувалу кризу безпеки в Європі", - заявляють дипломати.

В МЗС зазначають, що "черговий карт-бланш на застосування збройних сил держави-агресора на тлі триваючої агресії проти України розглядається як загроза для національної безпеки України, а також як "крок, який підриває мирне врегулювання" напередодні саміту у нормандському форматі в Парижі 2 жовтня 2015 року.

"Очікуємо від Російської Федерації публічного запевнення про відсутність намірів щодо використання можливостей, наданих постановою Ради Федерації проти України, послідовного виконання зобов'язань за мінськими угодами і негайного виведення своїх збройних сил з території України", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, 30 вересня, Рада Федерації одноголосно підтримала звернення президента Росії Володимира Путіна щодо використання російських збройних сил за кордоном.

Одразу ж після цього Росія завдала свого першого удару у Сирії неподалік від міста Хомс. Міноборони РФ підтвердило повідомлення про удари російської авіації на території Сирії.

Більше міжнародних новин читайте на Світ.depo.ua