Кияни підтримують непрямий підкуп виборців, - експерт

Попри неприйняття киянами підкупу виборців, вони водночас виступають за приховані форми здобрення електорату
Depo.Влада
3 лютого 2016 13:43
ФОТО: depo.ua
Кияни підтримують непрямий підкуп виборців, - експерт
Кияни підтримують непрямий підкуп виборців, - експерт

Про це, коментуючи результати опитування серед киян, проведеного в рамках спільного проекту члена Всесвітньої асоціації дослідників громадської думки (WAPOR) "SocioStream AG", видання "Деловая столица" та depo.ua, заявив голова експертної ради SocioStream AG Олександр Медведєв.

"Ми бачимо, що, якщо киянину пропонують прямий підкуп, це викликає різкий негатив. Але є інша сторона медалі: адже переважна більшість киян готова віддати свій голос за кандидата, який веде суспільно корисну роботу. Але ж ми всі прекрасно розуміємо, що суспільно корисна робота – це ніщо інше, як відповідні матеріальні дії з боку кандидата щодо відповідного округу чи будинку. Фактично кияни соромляться брати гроші, але прихований підкуп їх влаштовує. Це і є будівництво дитмайданчиків кандидатами, ремонти в школах та дитсадках тощо. Тому це підтрвердужє тезу, що нові люди, які не хочуть займатися ані прямим, ані прихованим підкупом киян, на даний момент не цікавлять", - пояснив Медведєв.

Нагадаємо, що опитування відбулося 21-26 січня 2016 року. Зокрема, з'ясувалося, що кияни не готові віддавати свої голоси на виборах до районних рад, які відбудуться 27 березня, за "гречкосіїв" та любителів нав'язливої реклами на білбордах.

Дослідження проводилося серед мешканців Києва старших за 18 років методом особистого інтерв'ю. Середня статистична похибка вибірки не перевищує 3%.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада