Киянам доводиться переплачувати за тепло через непрозорі тарифи, - КМДА

Кияни, які живуть в будинках, теплові пункти яких не відносяться до "Київенерго", повинні платити додатково, хоча витрати на транспортування вже враховані в тарифі
Depo.Влада
8 лютого 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник Головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбинський під час "круглого столу" на тему "Чого нам чекати від комунальних тарифів", організованого "ДС" спільно з громадською організацією "Громадський аудит" та громадською радою Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, передає depo.ua.

Яструбинський зазначив, що міська влада кілька років намагаються вплинути на формування тарифів, але безуспішно. "Нас не чують. І я офіційно заявляю, що ці тарифи є непрозорими, вони необгрунтовані. Наприклад, тариф на теплову енергію складається з виробництва, транспортування та постачання. При цьому витрати на транспортування в тарифі не відображені. Тариф на транспортування становить близько 40 .?.? гривень, а втрати теплової енергії більше самого тарифу. Я питаю, а де втрати а мені кажуть, що їх заклали у виробництво. А з якого дива тариф на транспортування повинен покривати витрати на виробництво ", - зазначає Яструбинський.

Від також зазначив, що питання викликає оплата поставок теплової енергії з теплопунктів. "Витрати теплових пунктів, що знаходяться на балансі" Київенерго ", враховані в тарифі на теплову енергію, затвердженому для цієї структури. Однак якщо ви проживаєте в будинку, де теплові пункти не відносяться до" Київенерго ", то ви за цей тепловий пункт повинні платити додатково . Те ж саме стосується будинкового лічильника тепла: ... якщо він не належить "Київенерго", за нього необхідно платити додатково тобто, ви платите за зміст свого теплового пункту та за зміст теплового пункту "Київенерго". Так само і з лічильниками. А це чималі суми - десятки тисяч гривень в рік ", - уточнив чиновник.

При цьому Яструбинський підкреслив, що "якщо ви купили квартиру, то заплатили не тільки за житлоплощу, а й за драбину, ліфт, будинкові мережі, і, в тому числі, за тепловий пункт".

"Це ваші гроші, а тепер вам кажуть, що віддайте гроші на "Київенерго", щоб компанія мала прибуток. Я вважаю, що треба чітко розділити транспортування, надання та виробництво теплової енергії, і відокремити це все від сфери комунальних послуг.", - Підкреслив Яструбинський.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада