Ківалов показав Саакашвілі, хто в Одесі господар

Арешт активістів одеського автомайдану став гарним ляпасом губернатору Саакашвілі від "підрахуя" Сергія Ківалова
Depo.Влада
9 вересня 2015 12:34
ФОТО: depo.ua
Ківалов показав Саакашвілі, хто в Одесі господар
Ківалов показав Саакашвілі, хто в Одесі господар

Рішення Приморського районного суду Одеси заарештувати лідера одеського "Автомайдану" Євгена Резвушкіна, збурило не лише одеситів, а й усю Україну.

Активісту інкримінують організацію незаконного захоплення 30 серпня такого собі "Будиночка Гаррі Поттера" - маєтку сумнозвісного регіонала Сергія Ківалова, світлини розкішного життя якого вмить облетіли усі видання.

Разом з Резвушкіним були заарештовані ще двоє членів партії "Правий сектор" - Руслан Демчук та Сергій Стерненко. Останнім, правда, нібито інкримінують іншу статтю за "викрадення депутата", але те, що "правосеків" затримали та заарештували одночасно з Резвушкіним, наштовхує на думку, що історія з будинком Ківалова і тут головна.

Обурює не стільки сам факт суду над активістами, адже проникнення в чуже помешкання, навіть якщо воно куплене за корупційні гроші людиною з репутацією Ківалова, на якій давно тавра ніде ставити, це все одно кримінальний злочин, за який треба нести відповідальність.

Обурює безпосередньо запобіжний захід у вигляді арешту. Дещо нелогічно виходить, якщо Резвушкін сидітиме, в той час, коли люди, що відверто підтримували терористів і сепаратистів, ніжаться в джакузі під дуже умовним домашнім арештом, а деякі спонсори сепаратизму взагалі не несуть жодної відповідальності.

І цей вочевидь несправедливий вирок перш за все удар по губернатору-реформатору Михайлу Саакашвілі, адже одеські суди як були так і залишилися підконтрольні "академіку" юридичних наук Ківалову. І ситуацію не змінила ані перемога революції, ані втеча Януковича, ані прихід Саакашвілі. Губернатор, який формально ніяк не може впливати на суди, виявився цілком безпорадним перед старою ківалівською системою.

Хто точно задоволений з цієї ситуації, так це Ігор Коломойський, який не так давно висловив своє ставлення до Саакашвілі, обізвавши губернатора собакою, і про якого подейкують як про неперевершеного майстра  брудних ігор. ЗМІ уже натякали, що за захопленням кивалівського маєтку стоїть тінь Ігоря Валерійовича.

Тут, як не крути, а Коломойський все одно у виграші. З одного боку атакою на маєток попсували життя Ківалову - явному недругу партнера Коломойського екс-губернатора Ігоря Палиці, з іншого - дали гучного ляпаса "псу Порошенка" Саакашвілі.

Сам Саакашвілі прокоментував ситуацію лише сьогодні. Але коментар виявився досить розмитим. Начебто голова УВС не міг працювати за вказівкою Ківалова, а "ми всі повинні зрозуміти, що в умовах, коли в країні по всьому фронту здійснюється спроба повзучої антимайдівської контрреволюції з боку корумпованої бюрократії і олігархату, силам майдану потрібно бути особливо єдиними, не допускати ні елементів хаосу, ні насильства, щоб не давати приводу для дискредитації ", "Ми також не повинні підпускати на відстань гарматного пострілу олігархічні елементи, будь це Ківалов, Коломойський або всі інші, під яким би політичним прапором вони не виступали, так як кінцева мета у них одна - грабіж країни і народу", тощо. І ні пари з вуст про суди. Певно Саакашвілі ще не розуміє, що робити з усією цією ситуацією.