Опоплатформа для Киви: Якими колонами підуть в Раду "орли" Авакова

Ілля Кива опинився у списках "Опозиційної платформи – За життя". Цього діяча пов’язували з групою впливу глави МВС. Похід Киви на вибори з Медведчуком і Бойком загострив тему політичного виживання інших "людей Авакова"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Опоплатформа для Киви: Якими колонами пі…
фото: facebook Илья Кива

"Я маю намір зшити країну! А для цього кожен повинен закопати сокиру війни, залишити особисті конфлікти за рамками, прийти до компромісу і об'єднати сили заради цілісності нашої країни!", - пафосно пояснив своє рішення Ілля Кива. Відразу зауважимо: у нас на виборах буде цілий цех "зшивальників" країни, тому нічого оригінального у цій заяві не має. Набагато цікавіше буде побачити, у чиїх списках опиняться діячі, які так чи інакше пов’язані з групою впливу Арсена Авакова. Про якого Кива колись казав: "Я цій людині довіряю. І думаю, що він довіряє мені. Чи можу я його назвати другом? Думаю, так. Це людина, яка дійсно привела мене в політику і зробила для формування моєї особистості досить багато". Цікаво, в "Опоплатформу" Іллю Володимировича також привів Аваков?

Утім, не Кивою єдиним. В оточенні Арсена Борисовича є багато інших людей, яким за нових політичних обставин потрібно шукати місце під Сонцем. Не секрет, що частина цих фігур має стосунок до Зе-команди. Нагадаємо, частина радників президента Володимира Зеленського працює в Інституті майбутнього, серед засновників якого – Антон Геращенко. Проте навряд чи Антон Юрійович опиниться у списках "Слуги народу". Про його похід на вибори по мажоритарному округу також поки не чутно. Тому, не виключено, що Геращенко пропустить цю виборчу кампанію, але матиме змогу отримати якусь посаду після перезавантаження парламенту.

Не вірять експерти і в шанси отримати мандат ще однієї наближеної до Авакова фігури – Зоряна Шкіряка. Як варіант, можна було б спробувати долю у списках об’єднання націоналістів, проте не факт, що воно стане реальністю. Об’єднатися національно-патріотичні сили нещодавно закликав Андрій Білецький, ще один діяч, якого відносять до групи впливу глави МВС. Однак тут слід враховувати кілька обставин, які здатні завадити союзу "Нацорпусу", "Свободи", "Правого сектору", С 14 та інших націоналістичних партій. Перша обставина – частина представників цього ідеологічного спектру на президентських виборах підтримала Петра Порошенка, частина висунула єдиним кандидатом Руслана Кошулинського, Білецький же на вибори взагалі не пішов. Його політсила під час перегонів підняла на стяги скандал в "Укроборонпромі" і своїми акціями проти "свинарчуків" працювала на пониження рейтингу Порошенка. І якщо націоналісти зрештою забудуть, хто і що робив чи казав під час президентських виборів, то спроба включити до списків людей, які прямо асоціюються з ключовими постатями часів правління Порошенка, може поглибити конфлікт між ними.

Друга обставина – соціологи сумніваються у проходженні націоналістів до наступного парламенту. Утім, певні шанси подолати 5-процентний бар’єр все ж є, а це означає, що конкуренція за місця у першій двадцятці буде потужною і проштовхнути у прохідну частину "зайвих" не вдасться.

Також доволі туманним виглядає продовження політичної кар’єри для інших політиків, яких відносять до групи впливу Арсена Авакова. Це, насамперед, "фронтовики" Ігор Котвіцький, Юрій Береза, Олександр Кірш, екс-"фронтовик" Євген Дейдей. Останній може піти з "радикали", однак щодо шансів партії Ляшка соціологи у своїх висновках коливаються. Для інших, схоже, залишаються хіба мажоритарні округи без стовідсоткових шансів на перемогу. Хоча, не виключено, проти них "Слуга народу" не виставлятиме сильних конкурентів. Та й інші учасники можуть домовитися не воювати з "аваківцями". 

Не такою сильною є позиція й самого Авакова. Заяви Ігоря Коломойського, який називав міністра внутрішніх справ "фактором стабільності", вступають у конфлікт з реальністю: трагедія у Переяславі-Хмельницькому та реакція суспільства на неї доводять, що перебування Авакова на посаді міністра додаватиме негативу новій владній команді. Зеленський ішов на вибори під гаслом перезавантаження влади і вибірковість цього процесу тепер гратиме проти нього.

Таким чином, можна припустити, що обличчя "групи Авакова", так само, які багато інших обличь, з якими асоціювалися останні 5 років, ризикують залишаться за межами парламенту. Але це не означає, що вони підуть з політики. І коли виборці трохи забудуть обіцянки Зеленського, дехто з цих людей опиниться на різних посадах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme