Як у Херсоні "Наш Край" дозволив БПП Тимошенко здолати

За підсумками виборів на Херсонщині владу в області контролюватиме Банкова, яка вдало використала проект "Наш Край"
Depo.Влада
19 листопада 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Як у Херсоні "Наш Край" дозволив БПП Тимошенко здолати
Як у Херсоні "Наш Край" дозволив БПП Тимошенко здолати

Не маючи власного сильного кандидата команда президента зробила ставку на чинного мера Херсона, самовисуванця і екс-"регіонала" Володимира Миколаєнка. В результаті у другому турі він більше ніж впевнено переміг представника "Батьківщини" Владислава Мангера, набравши понад 70 відсотків голосів. Втім, ця схема не спрацювала б, якби не фокус з відмовою від участі у другому турі екс-мера і теж екс-"регіонала" та висуванця проекту "Наш Край" Володимира Сальда, який буквально "злив" боротьбу, заявивши, що не хоче брати участь у брудній кампанії.

Нагадаємо, що в першому турі за Сальда проголосували 16,09% виборців, тоді як за самовисуванця, чинного мера Володимира Миколаєнка віддали свої голоси 24,81% виборців. І у Сальда були всі можливості поборотися з Миколаєнком у другому турі. Але усе обійшлося без боротьби.

У Херсонській міській раді БПП "Солідарність" отримала перше місце і матиме 11 депутатів, у "Опозиційного блоку" та "Нашого краю" – по 9, "Самопоміч" – 7, "Батьківщина" – 6, УКРОП – 5, "Свобода" – 4 та Радикальна партія Олега Ляшка з 3 мандатами. Таким чином, у БПП є всі можливості вибудувати велику коаліцію за участі, зокрема, "Нашого Краю".

У Херсонській обласній раді БПП також вдалося отримати впевнене перше місце з 18 депутатськими "штиками", у "Опозиційного блоку" – 13 депутатів, у "Батьківщини" – 9, "Наш край" отримав 7 "штиків", Радикальна партія Олега Ляшка та УКРОП – по 6, Самопоміч – 5. В принципі, окрім "Опозиційного блоку" БПП може себе не обтяжувати з вибором союзників.

У Порошенка тепер мають своїх людей у мерських кріслах не тільки у Херсоні, але й у двох стратегічно важливих містах області – Каховці та Новій Каховці. У Каховці мером став кандидат від БПП Андрій Дяченко, а у Новій Каховці БПП "Солідарність" хоч і не виставила свого кандидата, але фактично підтримала "вічного" мера цього міста Володимира Коваленка, який встиг побувати і у "Нашій Україні", і у "Партії регіонів". Цікаво, що в Новій Каховці не виставив свого кандидата і "Опозиційний блок". Так що Коваленко – креатура одночасно і тої і іншої політсили.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада