Кириленко стане каменем на шиї Гройсмана

Призначення Степана Кубіва першим віце-прем’єром дасть більшу свободу Володимиру Гройсману, чого не скажеш про В'ячеслава Кириленка
Depo.Влада
13 квітня 2016 12:45
ФОТО: depo.ua
Кириленко стане каменем на шиї Гройсмана
Кириленко стане каменем на шиї Гройсмана

Кадрові пертурбації у ще не створеному уряді відбуваються з калейдоскопічною швидкістю. Так, в останньому варіанті персонального складу Кабінету міністрів Володимира Гройсмана, про який стало відомо сьогодні, вже відсутнє прізвище першого заступника голови АП Віталія Ковальчука, який до останнього розглядався на посаду першого віце-прем'єра. Замість нього в кріслі першого заступника тепер хочуть бачити офіційного представника президента у Верховній Раді Степана Кубіва. Також він має очолити Міністерство економічного розвитку, щодо якого у високих кабінетах велася тривала й жорстка дискусія після того, як від даної посади відмовився заступник голови АП Дмитро Шимків.

Загалом, варто зазначити, що для потенційного прем'єра Гройсмана кандидатура Кубіва – це набагато краще, аніж Віталій Ковальчук. Варто нагадати, що саме через Ковальчука стався конфлікт усередині президентської команди, коли Гройсман відмовився від такого заступника. Чому? Бо чинний голова Верховної Ради позиціонує себе самостійним гравцем, а Ковальчук відомий як гравець, який любить перетягувати ковдру на себе.

В результаті, цей конфлікт інтересів призвів до того, що на небосхилі з’явилася кандидатура Кубіва, людини президента, який представляє з себе набагато м’якший варіант "царевого ока" аніж зазначений вище Ковальчук. До того ж, на відміну від Ковальчука, Кубів має суттєвий економічний досвід, який зараз конче потрібен виконавчій владі. З одного боку, саме за його керівництва Нацбанком почалося падіння гривні, втім, Кубів вчасно пішов. В результаті, весь негатив ліг на Валерію Гонтарtву, яка, щоправда, серйозно доклала руку до нинішнього критичного стану справ у вітчизняних фінансах.

Як би там не було, але тандем Гройсман-Кубів може стати набагато більш ефективним за аналогічний дует з Ковальчуком. Тим паче, що останній набагато більше зосереджений на питаннях регіонального розвитку. Враховуючи той факт, що це також головна "фішка" майбутнього очільника уряду, дві людини на одній темі – це явний перебір.

Інша цікавинка – те, що в уряді залишиться В’ячеслав Кириленко. швидше за все, під час перемовин на цьому наполягли представники "Народного фронту". Таким чином за Кириленком залишиться крісло віце-прем’єра з гуманітарної політики. Знаючи феноменальні здібності Кириленка до продукування різноманітних скандальних тем як-то "білі" та "чорні" списки іноземних митців, або ж історія з плагіатом його дружини – можна не сумніватися, що цей віце-прем’єр не підведе – і продовжить видавати різноманітні ляпи, ставши таким собі каменем на шиї Гройсмана. І можна не сумніватися: своїми гуманітарними ідеями Кириленко всіляко псуватиме картинку новому голові уряду.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада