Кириленко вважає заборону на російські фільми дуже жорсткою

Заборона на розповсюдження і демонстрацію виготовлених в Росії фільмів, передбачена прийнятим 5 лютого Верховною Радою законом, надмірно жорстка
Кириленко вважає заборону на російські фільми дуже жорсткою
Кириленко вважає заборону на російські фільми дуже жорсткою

Про це заявив міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє depo.ua з посиланням на «Українські новини».

«Заборона викликає неприйняття всього українського суспільства», - сказав він.

Кириленко вважає виправданим запровадження заборони на російські фільми та серіали виключно мілітаристського змісту, які виставляють працівників російських спецслужб, військових і силових структур у позитивному світлі.

Кириленко зазначив, що серед російської кінопродукції є багато хороших художніх фільмів, які не потрібно забороняти.

Міністр шкодує, що у ході ухвалення цього закону не було враховано багато поправок депутатів, і висловився за його доопрацювання.

Він також вважає за необхідне стимулювати виробництво вітчизняних фільмів про українську армію.

Так, Кириленко підкреслив, що на зйомки українських фільмів у поточному році потрібно знайти додатково 100 млн грн.

«Що стосується кіно, то на кіно цього року грошей, можна сказати, немає. Є гроші, які можна віддати на виплати за попередньо виконані стадії кіновиробництва», - сказав він.

Як повідомляв depo.ua, 5 лютого Верховна Рада прийняла закон №1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України (друге читання)». «В Україні забороняється розповсюдження і публічна демонстрація фільмів виготовлених фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, які пропагують (включаючи надання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, Збройних сил, інших військових чи силових формувань Російської Федерації або їхніх окремих представників, і фільмів , сюжет яких прямо чи опосередковано пов'язаний з діяльністю цих органів або формувань», - наголошується в законі.

При цьому під фільмом пропонується розуміти не тільки художні стрічки, але й телевізійні серіали та їхні окремі серії. Заборона не поширюється на фільми, виготовлені до 1 січня 2014 року.