Кириленко вважає заборону на російські фільми дуже жорсткою

Заборона на розповсюдження і демонстрацію виготовлених в Росії фільмів, передбачена прийнятим 5 лютого Верховною Радою законом, надмірно жорстка
Depo.Влада
6 лютого 2015 17:08
ФОТО: depo.ua
Кириленко вважає заборону на російські фільми дуже жорсткою
Кириленко вважає заборону на російські фільми дуже жорсткою

Про це заявив міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє depo.ua з посиланням на «Українські новини».

«Заборона викликає неприйняття всього українського суспільства», - сказав він.

Кириленко вважає виправданим запровадження заборони на російські фільми та серіали виключно мілітаристського змісту, які виставляють працівників російських спецслужб, військових і силових структур у позитивному світлі.

Кириленко зазначив, що серед російської кінопродукції є багато хороших художніх фільмів, які не потрібно забороняти.

Міністр шкодує, що у ході ухвалення цього закону не було враховано багато поправок депутатів, і висловився за його доопрацювання.

Він також вважає за необхідне стимулювати виробництво вітчизняних фільмів про українську армію.

Так, Кириленко підкреслив, що на зйомки українських фільмів у поточному році потрібно знайти додатково 100 млн грн.

«Що стосується кіно, то на кіно цього року грошей, можна сказати, немає. Є гроші, які можна віддати на виплати за попередньо виконані стадії кіновиробництва», - сказав він.

Як повідомляв depo.ua, 5 лютого Верховна Рада прийняла закон №1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України (друге читання)». «В Україні забороняється розповсюдження і публічна демонстрація фільмів виготовлених фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, які пропагують (включаючи надання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, Збройних сил, інших військових чи силових формувань Російської Федерації або їхніх окремих представників, і фільмів , сюжет яких прямо чи опосередковано пов'язаний з діяльністю цих органів або формувань», - наголошується в законі.

При цьому під фільмом пропонується розуміти не тільки художні стрічки, але й телевізійні серіали та їхні окремі серії. Заборона не поширюється на фільми, виготовлені до 1 січня 2014 року.