Кириленко не хоче забороняти фільми Рязанова

Заборона на показ вироблених в СРСР фільмів за участю акторів, які входять до списку діячів культури, що створюють загрозу національній безпеці України, є спірним
Depo.Влада
28 грудня 2015 10:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко в ефірі "Українського радіо", передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"Депутати (Ради) можуть внести поправку і, наприклад, забезпечити, щоб ці санкції не стосувалися фільмів, які випущені до 24 серпня 1991 року", - сказав він.

Кириленко уточнив, що на даний момент Державне агентство з питань кіно повинно позбавляти прокатних ліцензій фільми і телесеріали, в яких беруть участь особи, які входять в список несуть загрозу нацбезпеки.

У той же час, на думку Кириленка, дана норма може бути спірною.

Наприклад, фільм "Іронія долі, або з легким паром!" був знятий знаменитим режисером Ельдаром Рязановим і є класикою, одну з ролей у ньому грає Лія Ахеджакова, яка виступає на підтримку України.

"Там знімається (Валентина) Тализіна, яка грає в дуеті з Ахіджакової і яка неодноразово допускала висловлювання, які сіють повну неповагу до української держави і українського народу", - додав Кириленко.

За його словами, заборона не повинна стосуватися класики Рязанова.

Нагадаємо, 24 грудня Міністерство культури збільшило список діячів культури, які несуть загрозу нацбезпеці, до 83 осіб.

"Ностальгія пройде, я вас запевняю", - коментував тоді Кириленко. - Є великі актори, але якщо вони публічно висловлюють неповагу до нашої країни, то тим самим в першу чергу вони демонструють неповагу до свого українського глядача, якого вони внаслідок цього неминуче і стрімко втрачають. Особливо серед молоді".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада