Кириленко готує заборону російських книжок

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В'ячеслав Кириленко знову заговорив про заборону на ввезення до України і продаж книг із Росії
Depo.Влада
1 квітня 2016 11:45
ФОТО: depo.ua

При цьому з трибуни Верховної Ради він відзначив, що така заборона може бути накладена на видавництва за книжки антиукраїнського змісту, передає depo.ua

"Російськомовну видавничу продукцію ми ніяк не обмежуємо, у нас демократія. Але російська книжка валом продовжує йти через український кордон – офіційно завозиться, "в сіру" завозиться і "в чорну" завозиться", - сказав Кириленко під час години запитань до уряду.

За його словами, серед кількох ініціатив є й варіант повної заборони книжок із Росії.

"Але є побоювання, що можуть і потрібні, і політично нейтральні наукові видання потрапити автоматично під цю заборону", - зазначив він.

Тому Мінкульт спільно з Держкомтелерадіо опрацьовує "інший механізм, який підтримується також частиною видавців, – щодо запровадження так званого автоматичного ліцензування".

"Це коли з'являється повідомлення про те, що через кордон проходить книжка російського видавництва, у якій розпалювання міжнаціональної ворожнечі, невизнання суверенітету чи територіальної цілісності України – така продукція за повідомленням Держкомтелерадіо арештовується, на видавництво накладаються санкції – і таке видавництво вже не зможе надалі поширювати свою продукцію в Україні", - розповів Кириленко.

За його словами, приблизно відомий перелік російських видавництв, які дозволяють собі такі речі, друкують антиукраїнську пропагандистську літературу і намагаються її довезти навіть до полиць книжкових крамниць.

За словами міністра, у такому випадку "необхідно буде внести зміни до законодавства, аби надати необхідні функції державного контролю Держкомтелерадіо, Митниці, Служби безпеки й іншим зацікавленим відомствам – і забезпечити повне вилучення із українського обігу всіх книжок, брошур і публікацій російського походження, які несуть невизнання державного суверенітету України і розпалюють міжнаціональну ворожнечу".

"Практично такі проекти рішень уже готові. Ще ми проведемо одне обговорення – і будемо виходити на рішення і внесення вам (парламенту) пропозицій", - сказав Кириленко.

Нагадаємо, що наразі кількість неполітичної російської літератури в Україні вже значно скоротилася: при цьому в книгарнях немає аналогів, наприклад, науково-популярних книжок, яких вже мало завозять на територію України. А накладення заборон на будь-яке видавництво, яке випустило бодай одну антиукраїнську книжку, може заблокувати ввезення в Україну сотень виданих там же книжок культурного чи наукового змісту.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада