Кіпр заперечив допомогу Грановського при зустрічі із Луценком

У Генпрокуратурі Кіпру заперечили, що зустріч генпрокурора Юрія Луценка з його кіпрським колегою Костасом Клерідісом була організована за сприяння депутата від БПП Олександра Грановського
Depo.Влада
29 вересня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді відомства на запит програми "Схеми", передає depo.ua.

Там заявили, що зустріч організувало посольство України та Генпрокуратура України.

"За нашою інформацією, зустріч була ініційована та організована українським посольством у Республіці Кіпр у співпраці з Генеральною прокуратурою України", – йдеться у документі.

Також у прокуратурі Кіпру не підтвердили інформацію заступника генпрокурора Євгена Єніна, який заявляв, що Грановський був присутній на зустрічі, бо надавав інформацію про офшори 10 українських народних депутатів і "допомагав з’ясовувати деталі у кіпрської сторони". Там зазначили, що "на зустрічі з генеральним прокурором, пан Грановський був представлений як член парламенту. Він не піднімав ніяких питань на цій зустрічі".

Згідно з документом, спочатку Грановський не був включений до складу офіційної делегації, який українська сторона надіслала 2 вересня. Але у той самий день, посольство України проінформувало, що цей депутат також входитиме до складу делегації.

У самому посольстві України на Кіпрі відповіли, що усі списки формували не вони, а саме ГПУ.

"Питання формування складу офіційної делегації на перемовини не є компетенцією Посольства України в Республіці Кіпр та повністю віднесені до компетенції Генеральної прокуратури України", – йдеться у відповіді на запит "Схем".

Водночас у прокуратурі Кіпру не стали коментувати, чи порушили справу стосовно Грановського за заявою фірми Arricano Real Estate plc від 28 липня. Раніше "Українська правда" повідомила, що у Генпрокуратурі Кіпру перебуває подання про ініціювання кримінального розслідування щодо Грановського та його колишнього бізнес-партнера Андрія Адамовського, подане кіпрською компанією Arricano.

Юристи фірми просять Костаса Клевідіса та його підлеглих розслідувати причетність Грановського та Адамовського до шахрайства та відмивання коштів у розмірі 147 мільйонів доларів у справі про рейдерство київського торговельного центру SkyMall.

Грановський свою причетність до цієї справи заперечує.

Нагадаємо,5 вересня Генпрокурор Юрій Луценко відправився з робочим візитом на Кіпр, в цій поїздці його супроводжував народний депутат Олександр Грановський. Пізніше він заявив, що полетів на Кіпр, щоб допомогти генпрокурору інформацією й порадою.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада