Кінець Антисистеми: Чи допоможе терорист "Плохой" зупинити падіння рейтингу влади

Тим, хто скаже, що питання поставлене некоректно, відповімо: історію із захопленням заручників у Луцьку всі використають з політичною метою. Бо така підстава для хайпу трапляється не часто

Політичний оглядач
Кінець Антисистеми: Чи допоможе терорист…

Заручників терориста Максима Кривоша звільнили, він здався поліції. На брифінгу по закінченню спецоперації заступник голови президентського Офісу Кирило Тимошенко розповів подробиці перегорів із двічі судимим "Максимом Плохим", який виявився ще й захисником тварин. З’ясувалося, що до нього особисто телефонував президент Володимир Зеленський, який умовив терориста відпустити із захопленого автобуса трьох заручників – літню жінку, вагітну і підлітка. За словами Тимошенка, тільки після цього президент вирішив опублікувати відео із закликом дивитися фільм "Земляни" (такою була вимога Кривоша), для того, щоб були випущені всі інші заручники. Це відео вже видалене.

У свою чергу глава МВС Арсен Аваков повідомив про затримання спільника луцького злочинця аж у Харкові. У нього вилучили кілька одиниць зброї, патрони і вибухівку. "На жаль, це реальність, в якій сьогодні живе наша країна. Вона зумовлена різними факторами, у тому числі, й подіями на сході та впливом Російської Федерації на ситуацію в Україні. Однак ми робимо все можливе, аби системно протидіяти будь-яким проявам тероризму", – додав голова СБУ Іван Баканов. Одним словом, добре, що все добре закінчилося, всі заручники живі і здорові, а на терориста очікує третя ходка в тюрму, цього разу, схоже, довічно.

Чи збирався Кривош, про якого спочатку повідомили, що він має психічні розлади, а потім це спростували, убивати заручників? Його вимоги із самого початку виглядали дивними, а кінцева – щоб розрекламували культовий для вегетаріанців документальний фільм 15-річної давнини, наштовхнула на думку, що з психікою у чоловіка таки нелади. Зазвичай терористи висувають серйозні вимоги, на теракт вони йдуть фанатично впевненими. Кривош більше нагадував аматора, який спочатку захопив автобус із заручниками, а потім почав вигадувати, навіщо він це зробив. Його кредо "Я можу" нагадало літературного Раскольникова – "твар я дрижача, чи право маю". Утім, зазначимо, так ця історія виглядає збоку.

Протягом учорашнього дня про події у Луцьку було написано і сказано багато. Соцмережі, як завжди, наганяли "зраду" і сіяли страх. Цьому сприяли інші повідомлення – про виявлення вибухівки в районі станції метро "Мінська", про "мінування" Центрального залізничного вокзалу та великого торговельно-розважального центру. Недавній вибух біля станції метро "Шулявська" і вчорашні події додавали чорних барв у коментарях. Були й думки, що, мовляв, захоплення заручників у Луцьку – інсценування для відведення уваги від більш важливих справ. Їхній перелік додавався залежно від політичних уподобань дописувачів. Для України це вже традиційно.

Але ми про інше. Теракти з масовими вбивствами або захопленням заручників для нашої країни, слава Богу, рідкість. На пам’ять приходить історія "караванського стрілка" Ярослава Мазурка, який 26 вересня 2012 року розстріляв 4-х охоронців торговельного центру "Караван" у столиці. Через півтора місяці тіло підозрюваного знайшли у Сирецькому парку. Резонансний випадок із захопленням заручників стався 30 грудня 2017 року у Харкові. Тоді Володимир Безух захопив відділення "Укрпошти", у якому перебувало 11 людей. Спецпризначенці взяли приміщення штурмом, заручників звільнили, а терориста затримали. І зовсім недавня історія - захоплення 18 вересня минулого року Олексієм Бельком мосту метро у Києві. Ветеран АТО погрожував підірвати міст і, як спочатку повідомили, висував політичні вимоги - припинити політику капітуляції на Донбасі. Він здався правоохоронцям, а згодом ЗМІ уточнили: у чоловіка були особисті проблеми і політика тут ні до чого.  

Коли сталися ці події, суспільство переважно обговорювало дії правоохоронців, цього ж разу найбільше обговорюватимуть президента Зеленського. Який пішов на поступки терористу. Його звинуватять у слабкості, адже не можна поступатися терористам, тому що завтра ще хтось захопить автобус чи якусь будівлю з масою людей і висуватиме свої вимоги. Простіше кажучи, це заохочення злочинців до вчинення терактів. Тож, не виключено, у Кривоша знайдуться послідовники, які також вимагатимуть поговорити з президентом, інакше скоять масове вбивство. Такий ризик існує. Але вчорашня історія для заручників завершилася щасливо, тому Зеленський в очах дуже значної частини населення виглядатиме героєм, який особисто вмовив злочинця відпустити людей. Що неодмінно позитивно відобразиться на його особистих рейтингах. Головне тільки, щоб усі - і технологи влади, й опозиціонери - не загралися на цьому хайпі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme