Кілька "слуг" виступили із заявою щодо Стерненка

Народні депутати від фракції "Слуга народу" вимагають публічного прозорого процесу над одеським активістом Сергієм Стерненком, якого засудили до 7 років ув'язнення

Журналіст стрічки новин
Кілька "слуг" виступили із заявою щодо С…

Про це йдеться у заяві 15 нардепів на чолі з Віталієм Безгіним у Fаcebook, повідомляє Depo.ua.

"Справа Стерненка, яку зацікавлені особи намагаються перетворити сьогодні на спусковий гачок для дестабілізації українського суспільства, насправді є лише маркером крайнього ступеню недовіри до судової системи. Справедливої недовіри. Судді-корупціонери, мотивовані хабарями відкриття або затягування розгляду справ, замовні рішення – ознаки сучасного "правосуддя по-українські", – йдеться у заяві.

Депутати наголосили, що суддя, який "транслює політичні уподобання", не здатен забезпечити достатнього рівня неупередженості у справі та не може не викликати обурення.

"Звертаємося до громадянського суспільства із закликом: Будьте уважними! Не дайте себе використати у брудній політичній грі та не дозвольте підмінити вимогу справедливого розгляду справи Стерненка спробами дестабілізувати ситуацію в Україні та загрозою незаконного повалення державної влади. Емоції допомагають здобувати Україну, холодний розум - розбудовувати її", – йдеться в заяві.

Також "Слуги" вимагають провести розслідування щодо того якими саме особами здійснювалися і здійснюється "підбурювання до протизаконних дій".

Крім того, депутати закликають перевести Сергія Стерненка до київського СІЗО, щоб гарантувати безпеку для його життя і здоров'я.

Окрім Безгіна заяву підписали Тетяна Циба, Єгор Чернєв, Єлизавета Богуцька, Вікторія Подгорна, Микита Потураєв, Євген Петруняк, Олексій Жмеренецький, Єлизавета Ясько, Анна Бондар, Ігор Василів, Мар'ян Заблоцький, Іван Юнаков, Дмитро Гурін та Мар'яна Безугла.

Нагадаємо, 23 лютого, Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Сам же Стерненко анонсував численні мітинги на свою підтримку у різних містах України.

Головною акцією протесту став мітинг у Києві на вулиці Банковій біля Офісу президента, де під вечір 23 лютого почалися сутички із правоохоронцями. За підсумками акції протесту поліція затримала 17 протестувальників. Під вечір 23 лютого акція протесту фактично завершилася, але організатори анонсували новий мітинг у суботу 27 лютого.

За що засудили Стерненка

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є наближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Читайте також: Присягав СРСР, виправдав катівника-міліціянта: Цікаві факти про суддю Попревича, який посадив Стерненка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme