Кіхтенко звалив провину за зрив будівництва фортифікацій на бойовиків і бюрократію

У Донецькій області зірвані терміни будівництва фортифікаційних споруд через тривале вирішення юридичних питань та небезпеку для життя будівельників через постійні обстріли терористами
Depo.Влада
8 червня 2015 16:08
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Українській правді" розповів голова Донецької військово-цивільної адміністрації Олександр Кіхтенко, передає depo.ua.

"Є ряд об'єктивних причин. Ми почали робити ці оборонні споруди лише 17 травня цього року, тобто практично за 8 днів до закінчення робіт. Причини різні. Лише 6 травня наша адміністрація змогла укласти договір на будівництво, а 17 травня почалися роботи.
Це пов'язано з передачею полів під будівництво цих інженерних споруд. Їх треба було розмінувати, передати нам, вказати координати на будівництво. Тільки після такої підготовки ми могли починати роботи. Тому сьогодні ми робимо все для того, щоб ці роботи встигнути завершити, хоча б протягом ще тижнів", - сказав губернатор.

Він уточнив, що відповідає за зведення 24 опорних пунктів.

"Це дуже великий обсяг роботи. Якщо говорити по суті, то на зведення цих споруд потрібно близько двох місяців, а то й більше. Ми вважали це дуже трудомістким. А якщо ще виконувати роботи і робити обшивку траншеї, то термін ще збільшується", - запевнив Кіхтенко.

За його даними, кожен взводний опорний пункт коштує 2,5 млн. грн., які надає Міноборони, гроші були виділені вчасно. Однак об'єкти, за будівництво яких відповідає відомство Кіхтенка, знаходяться на першій лінії оборони.

"Кілька разів переносилися координати оборонних споруд, бо була загроза життю людей, неможливо було продовжувати роботи, тому що ці позиції обстрілювалися. Це теж один з об'єктивних факторів. Все-таки 6 взводних опорних пунктів споруджуються на першій лінії під загрозою обстрілу", - сказав губернатор.

Нагадаємо, 5 червня президент України Петро Порошенко зазначив, що "два губернатори отримали догану за зрив побудови своїх ділянок фортифікаційних споруд".

"Найгірша ситуація в Донецькій області, там де Кіхтенко. Він найближчим часом понесе за це відповідальность", - додав президент.

Того ж дня уряд спрямував Порошенку подання на звільнення Кіхтенка через неналежне виконання службових обов'язків.