Хто звідки: Регіональна мапа виборчих списків-2019

ЦВК зареєструвала 2760 кандидатів у депутати по виборчих списках. Які регіони вони представляють?

Володимир Миленко
Журналіст Depo.ua
Хто звідки: Регіональна мапа виборчих сп…

Розглянемо регіональне представництво у виборчих списках на дострокових виборах до Верховної Ради.

Примітка: У таблицях вказані відсотки представників чотирьох макрорегіонів

№1 - Опозиційний блок (223 кандидати)

Ця партія - воістину партія одного регіону. 82 члени списку представляють Харків і Харківську область. Також 10 і більше кандидатів зареєстровані в інших областях південного сходу - Одеській (18), Запорізькій (14), Донецькій (13), Дніпропетровській (10). За межами цього макрорегіону відзначилася 10-ма представленими лише Вінниччина. Киян в списку незвично мало - всього 16.    

Цікаво, що усі запорізькі кандидати або працюють, або раніше працювали (як мер облцентру Буряк та перший заступник голови облради Семенков) на ахметівській "Запоріжсталі".

№2 - Сила і честь (76)

В принципі, високий відсоток саме столичних "прописантів" у списку характерний для більшості нових партій - просто не встигають знайти достатню кількість кадрів у регіонах. Але у "СіЧі" цей показник рекордний - 59 списочників зареєстровано у столиці, 7 у Київській області. Серед провінціалів максимум - по 2 - представляють Вінницьку і Одеську області.

№3 - Батьківщина (206)

Юлія Тимошенко, очевидно, робить ставку на фінансові групи південного сходу. Бо саме там набралося більше 10 кандидатів з регіону: Дніпропетровська область (15), Харківська (13), Донецька та Одеська (по 10). А от Галичина представлена скромно - 6 івано-франківців це максимальний результат для тамтешніх областей.

№4 - Патріот (122)

Одна із партій, назва якої нічого не скаже пересічним громадянам. А от номер п'ятий у списку відомий усім - це Іво Бобул. До речі, він уже давно киянин. Крім столичних жителів найпотужніше у списку представлені Львівщина (10) та Полтавська область (9).

№5 - Сила людей (46)

У цієї партії один із найменших списків, тому цифровий аналіз може бути і непоказовим. Але неозброєним оком видно, що у СЛ дуже активна східна частина партії. По 6 запоріжців та дніпропетровців - більше тільки у Києві (8) та Сумській області (9). До речі, це єдина партія, де сумчани складають відносну більшість.

№6 - Опозиційна платформа - За життя (182)

Не дивлячись на схожість із "Опозиційним блоком" - тут зовсім інші регіональні показники. У першу чергу через наявність великої кількості чинних нардепів, які зареєстровані у Києві (всього киян 68, це другий абсолютний показник для столичних кандидатів). Бо в цілому перевага південного сходу над північним заходом, як і у ОБ Бойка, очевидна. Із регіонів найбільше представлені Луганщина і Полтавщина (по 10).

№7 - Зелені (43)

Цілком логічно, що в партії, яка бореться за екологічну чистоту, переважають представники промислового сходу і півдня. На заході із екологією значно краще. Лідерами у списку є Харківська (9) та Херсонська (7) області. Киян - 8.

№8 - Факел (59)

З одного боку - усе логічно, маленька партія, всі активи зосереджені у столичному регіоні. З іншого - це незвичайна столична партія, бо із 39 кандидатів власне Київ представляють всього 5, а 34 - область. А із "обласних" - 30 живуть у Білій Церкві (ще один у районі).

№9 - Самопоміч (93)

Тут все логічно - західняків на 12% більше, ніж східняків. Львів'яни - найбільша "фракція" списку, їх аж 15, киян 8, далі трохи несподівано 6 представників Харківщини. Відзначимо, що вічне львівсько-закарпатське протистояння і тут далося взнаки - у списку "Самопомочі" немає жодного представника Ужгороду і області.

№10 - Європейська солідарність (100)

У партії Порошенка багато киян, бо багато нардепів та інших представників минулої влади. Багато західняків - львів'ян 12, тернополян 7. Правда, аж 8 представників Запоріжжя.  І один кандидат, який досі прописаний (принаймні, так говорить сайт ЦВК) у анексованому Криму - це Ахтем Чийгоз.

№11 - Українська стратегія Гройсмана (63)

Головна новина - вінничанин у списку прем'єра, який приїхав до Києва з Вінниці, тільки один. В цілому провінція представлена більш-менш однорідно, хіба що 5 закарпатців виділяються на загальному фоні.

№12 - Громадянська позиція (164)

Гриценко, судячи з усього, теж вирішив зробити ставку на проукраїнський електорат. Зверніть увагу - у нього в списку західняків більше, ніж киян.  Найбільше представлені львів'яни (12), волиняни (11) та вінниччани (10). Киян - 32.

№13 - Соціальна справедливість (154)

Судячи з усього, партія, список якої очолює колишня співголова фракції Блоку Черновецького у Київраді, шукатиме соціальну справедливість на Правобережжі. Черкаська (20), Хмельницька (14) і Вінницька (13) області - лідери серед регіонів. Найнижчий показник західних областей - усього 3 представника. Ну, і 46 киян.

№14 - Слуга народу (201)

У партії Разумкова-Зеленського столичний рекорд у абсолютних цифрах - 119 киян у списку (і 12 з області). У всьому іншому очевидна ставка на південний схід - лідерами серед регіонів є харків'яни і дніпропетровці (по 9 кандидатів), у всіх інших областях як мінімум удвічі менше народу.

№15 - Сила права (62)

Чергове підтвердження - "Якщо партія нова або мало- чи взагалі невідома, чекай великої кількості киян". Із регіонів більше 2 кандидатів представлено від Харківщини (4).

№16 - Радикали (217)

У Ляшка мало депутатів, або вони непрописані у столиці. І взагалі мало киян.  Звісно, базовий регіон для РПЛ - Чернігівщина, де живуть аж 27 кандидатів у списку. Але й інші області центру-півночі присутні досить потужно: Житомирська (11), Кіровоградська і Хмельницька (по 9), Черкаська (8).  А ще у Ляшка незвично багато представників Донбасу - 17 на дві урізані війною області. Такого немає в жодному іншому списку.

№17 - Шарій (29)

Три неповні десятки (неповні, очевидно, тому, що самого Шарія в списку немає). Кияни - 11, харків'яни - 9. Всі інші - для фону.

№18 - Голос (174)

Зверніть увагу, як макрорегіональні відсотки партії Вакарчука схожі на показники ЄС. Ось вам і відповідь, на чиєму електоральному полі гратиме "Голос" і у кого він відбиратиме голоси.  Львів'ян - 13, тернополян - 12, франківчан - 7. Ще можна згадати по 8 представників Дніпропетровщини та Одещини. Сільський центр представлений слабко.

До речі, щодо конфронтації із "Європейською солідарністю" - у "Голоса", як і у ЄС, є один досі-формально-кримчанин у списку (отже, всього таких двоє на всі 22 партії). Це №73, журналіст Ділявер Сайдахметов.

№19 - Незалежність (60)

Крім Києва (14), у цій невідомій широкому загалу партії, список якої очолює очільник МВС та Радміну АРК часів Януковича Анатолій Могильов, виділяються Полтавщина (5), Сумщина (4) і Черкащина (3).

№20 - Аграрна партія (174)

Аграрний список, хоч і очолюваний "юним орлом" Поплавським - таки дійсно аграрний. Найпотужніше представлені саме сільськогосподарські регіони центру і півночі (тільки на Сумщині 5 кандидатів, у всіх інших областях - мінімум 7).  Цей макрорегіон один більший за схід і захід разом.

На сході, до речі, домінують теж аграрні Запоріжжя, Херсонщина та Миколаївщина (із харківським винятком у 10 членів списку). Рідкісний випадок - ні львів'ян, ні донеччан з дніпропетровцями.

№21 - Свобода (224)

Найбільший за кількістю кандидатів список. Відповідно найбільший кількісно десант західних областей - 71 кандидат. (По 17 - з Львівської та Тернопільської областей, франківців "тільки" 12.) За відсотками (31,7) більше тільки у "Самопомочі". Але є і 12 харків'ян та 11 дніпропетровців.  Цей список - один із двох (разом із "Батьківщиною"), у якому присутній усі регіони України, які беруть участь у виборах (тобто без повністю анексованого Криму).

А іще у "Свободи" є "бомж".  У даних №108-го в списку Юрія Ноєвого так і написано - "відсутні відомості щодо місця проживання".

№22 - Рух нових сил (88)

Партію Саакашвілі таки зареєстрували.

Логічно, що киян половина списку. Сам Саакашвілі, до речі, прописаний у селі Лісники, що у Києво-Святошинському районі Київської області. Із регіонів найбільше представлена - ви вгадали, Одещина (9). 

А тепер загальна розбивка 2760 зареєстрованих у списках партій кандидатів по макрорегіонах та конкретних областях. 

Якщо відкинути два столичні адміністративно-територіальні суб'єкти, то топ-п'ятірка регіонів, представлених у списках, виглядає так:

1. Харківщина - 181 (6,6%)

2. Дніпропетровщина - 117 (4,2%)

3. Львівщина - 108 (3,9%)

4. Черкащина - 100 (3,6%)

5. Вінниччина - 96 (3,5%)

А найменше у списках представників Житомирської (52, 1,9%), Чернівецької (48, 1,7%), Рівненської (44, 1,6%) та Луганської (32, 1,2%) областей. Ну, і, звісно, Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme